Çayırova’da ‘Gönülden Gönüle’ projesi
Haber
14 Ekim 2020 - Çarşamba 09:58
 
Çayırova’da ‘Gönülden Gönüle’ projesi
Çayırova Haberi
Çayırova’da ‘Gönülden Gönüle’ projesi

Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz  ‘Gönülden Gönüle’ projesi kapsamında sosyal amaçlı ziyaret ve temaslarını Çayırova’da sürdürmeye devam etti.

Vali Seddar Yavuz'un eşi Selda Yavuz, ziyaretlerine Mardin’in Savur ilçesinde görev sırasında geçirdiği kaza sonucu şehit olan Şehidimiz Er Kadir Katlav’ın ailesi ile başladı. Ziyarette Yavuz, şehitlerin emanet ettiği ailelerinin acılarını paylaşarak, şehit ailelerine kapılarının  sonuna kadar açık olduğunu belirtti. Vatan ve bayrak için canını seve seve veren tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen Yavuz, şehit ailesine kendilerinden bir talepleri olup olmadığını sordu.

GAZİLERE ZİYARET

Yavuz, şehit ailesi ziyaretinin ardından Kıbrıs Barış Harekâtına katılarak Gazi olan Mustafa Nayır ile Gazi Nevzat Özhal ve ailelerini ziyaret etti. Gaziliğin onur ve şerefini yaşayan gazilere her zaman borçlu olduklarını, gazilerin fedakârlıklarının asla unutulmayacağını belirten Yavuz; gazilerimize ve ailelerine, bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sorarak, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu. Ziyaret dolayısıyla büyük bir onur ve mutluluk yaşadıklarını dile getiren şehit aileleri, gazi ve gazi yakınları; Samimi ziyaretlerinden ve ilgilerinden dolayı Selda Yavuz’a teşekkür ettiler.

107 AİLE İLE BİR ARAYA GELDİLER

Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, şehit ve gazi ailesi ziyareti sonrasında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımıyla yaşamını sürdüren sekiz aileyi de ziyaret ederek, onların sorunlarının çözümü ve ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda katkıda bulunmaya devam edeceklerini, devletin sıcak ve şefkatli elinin her zaman üzerlerinde olacağını ifade etti. Ziyaretleri sırasında rastladığı çocuklarla da yakından ilgilenen Selda Yavuz, oyuncak ve kitap vererek çocukları sevindirdiler. Vali Seddar Yavuz’un daha önce görev yaptığı yerlerde de başarı ile uyguladığı projelerinden biri olan  ‘Gönülden Gönüle’ projesi kapsamında Bayan Selda Yavuz’un Çayırova’da 11 aileye yaptığı ziyaretlerle beraber, Vali Yavuz ve eşi 107 aileyle bir araya gelerek, devletin varlığını ve desteğini hissettirdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova’da, ‘Gönülden, Gönüle’, projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı