Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 15:50
 
Çayırova’da İstihdam Amaçlı Çalışmalar Artıyor
Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, İnsan Kaynakları Dayanışma Derneği Başkanı Ömür Koç ve ilçe genelinde faaliyetlerini sürdüren fabrikaların İnsan Kaynakları yetkilileriyle düzenlenen toplantıda bir araya geldi.
 
 
 
Çayırova Haberi


Düzenlenen toplantıda Çayırova Belediyesi bünyesinde istihdama yön verme adına İŞKUR ile ortaklaşa Mavi Masa Departmanıyla iş imkânı oluşturmaya yönelik çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen başkan Demirci, fabrikaların insan kaynakları yetkilileriyle iş gücü hakkında fikir alışverişinde bulundu. Çayırova’nın ve bölgenin sanayi gücünün tartışılmaz bir düzeyde olduğunu aktaran Demirci, yıllık baz alındığında ortalama 6000’e yakın iş talebi olduğunu ve bu taleplerin fabrikalara ulaştırılarak her yıl 1000’in üzerinde istihdam sağlandığını da sözlerine ekledi.

MESLEKİ KURSLARLA İSTİHDAMI DESTEKLİYORUZ

Gerçekleşen toplantıda sanayi kuruluşlarının insan kaynakları yetkililerini de dinleyen Demirci, Çayırova’daki ve çevresindeki işsizlik oranını düşürmek, beyaz yaka ve mavi yaka alanlarındaki eksiklikleri gidermek adına çalışmaların arttırılmasını arzuladıklarını ve belediye olarakta Mavi Masa birimiyle her zaman sanayi kuruluşlarına istihdam yönünde katkı sağlayacaklarını söyledi. Ayrıca mesleki eğitim kursları alanlarında da hizmet verdiklerini açıklayan Demirci, bu alanlarda kurs gören vatandaşların bir adım daha önde olduğunu ve deneyim kazanma adına ilerleme kaydettiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çayırova’da, İstihdam, Amaçlı, Çalışmalar, Artıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı