Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 14:22
 
Çayırova’da Kutlu Doğum Haftası
Her ay farklı seminer ve konferanslarla ilçe halkını buluşturan Çayırova Belediyesi, Nisan ayında da birbirinden güzel etkinlikler düzenliyor.
Çayırova Haberi
Çayırova’da Kutlu Doğum Haftası

 İçerisinde bulunduğumuz ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatını konu alan Kutlu Doğum haftası ile alakalı çok özel bir seminer düzenleyen belediye, İlahiyatçı yazar Sibel Eraslan’ı konuk etti.

Alemlere Rahmet Olan Bir Peygamberin Ümmetiyiz

Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleştirilen seminerde Çayırova’lı bayanlara hitap eden İlahiyatçı yazar Sibel Eraslan, Peygamber efendimizin hayatı ve aile yaşamını anlatan kesitler sundu. Peygamber efendimizin hayatı, adaleti, cömertliği, insanlığı, örnek davranışları kelimelerle ifade edilemez olduğunu söyleyen, Gazeteci-Yazar Sibel Eraslan, “Peygamber efendimizin en büyük sevgisi Kur-an’ı Kerimi çok okumak ve ümmetine sahip çıkmak olmuştur. Yüzünü görmeyen ve sesini duymayan bile ona aşık olmuştur. O yüce Allah’ın ve bütün Müslüman âleminin sevgilisidir. Onu bu anlamlı günde anmak ve onun bütün güzelliklerini mümin kardeşlerimizle paylaşmak bizim için büyük bir onurdur. Bizler alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz, bu bilinçle yaşamalı ve bunu çocuklarımıza anlatmalıyız.” dedi.

Peygamberimizin Her Davranışı Bize Işık Tutuyor

Konuşması sırasında Hz. Hacer, Hz. Fatma, Hz. Ayşe ve Hz. Hatice’nin İslam alemdeki önemini anlatan ve Müslüman kadınlar tarafından örnek alınması gerektiğini söyleyen Eraslan, mutlu aileler kurmak istiyorsak peygamber efendimizin aile hayatına bakmalıyız. Hz. Peygamberin her davranışı ve aile sadeti bizler için kalıcı ve esas bir örnektir” şeklinde konuştu. Duygulu anların yaşandığı programın sonunda katılımcı bayanlara çeşitli hediyeler dağıtıldı. Seminere Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Fikriye Çelik, Belediye Başkanı’nın eşi Gül Demirci, AK Parti Çayırova İlçe Kadın Kolları Başkanı Hacer Banu Çürüksulu Demir ve çok sayıda bayan katıldı.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova’da, Kutlu, Doğum, Haftası,
Yorumlar
Haber Yazılımı