Çayırova’da, ‘Yıldız akademi’ projesi sürüyor!
Haber
30 Eylül 2018 - Pazar 13:33
 
Çayırova’da, ‘Yıldız akademi’ projesi sürüyor!
Eğitime yaptığı destekler ve gerçekleştirdiği projelerle adından sıkça söz ettiren Çayırova Belediyesi, Bilgievleri bünyesinde geçen yıl başlatmış olduğu “Yıldız Akademi” eğitim programını bu yıl da sürdürüyor.
Çayırova Haberi
Çayırova’da, ‘Yıldız akademi’ projesi sürüyor!

Yıldız akademi projesi, Çayırova Belediyesi'nin bir diğer genç liderlik projesi olan hedef gelecek projesine de altyapı teşkil ettiğinden oldukça önem arzediyor. Bilindiği gibi Kurum, uyguladığı hedef gelecek liderlik programıyla, lise 2. Sınıftan itibaren üniversite sürecini de kapsayan Çayırova gençliğine yönelik  uzun vadeli ve sürdürülebilir projeyi çok önemsiyor ve bu konuda önemli yatırımlar yapıyor. Yıldız akademiye seçilen ve oradan yetişen 8. Sınıf öğrencilerinin hedef gelecek kadrosunun da potansiyel adayları olması öngörülüyor.

50 Öğrenci Ücretsiz Eğitim Programına Katılacak

Okul öncesinden üniversiteye kadar olan eğitim maratonunda her zaman öğrencilerin yanlarında olan ve onlar için her geçen gün farklı projeler geliştiren Çayırova Belediyesi, ilçede her geçen yıl başarı çıtasını ileriye taşıyarak, ilçe sınırları içinde bulunan okullarda başarı oranını arttırmak için yeni çalışmalara imza atıyor. Bu kapsamda ilçe sınırları içerisinde 8’ci sınıfa geçen öğrencilerine yönelik bir proje geliştiren Çayırova Belediyesi, 9 Mahallede bulunan Bilgievlerinde 8. Sınıf öğrencilerine yönelik LGS hazırlık sınavı gerçekleştirdi. Yaklaşık 1000 öğrencinin katıldığı sınavda dereceye giren 50 öğrenci ile Yıldız Akademi eğitim sınıfı oluşturan belediye, 2018-2019 eğitim yılı boyunca bu öğrencilerle çeşitli eğitim faaliyeti düzenleyecek. Liseye geçiş sınavı öncesi uzman eğitim kadrolarıyla “Yıldız Akademi” eğitim sınıflarında ücretsiz kurs hizmeti görecek olan öğrenciler yıl boyunca çeşitli seminer, konferans ve gezilere katılarak dolu dolu bir eğitim yılı geçirecekler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova’da,, ‘Yıldız, akademi’, projesi, sürüyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı