Haber Detayı
20 Mayıs 2018 - Pazar 14:43
 
Çayırova, Gönül Sofrasında Buluştu
Çayırova Belediyesi’nin hazırlamış olduğu ramazan ayı iftar programlarında her mahallede kurulacak gönül sofralarının ilki İnönü Mahallesi sakinleriyle buluştu. Ramazan coşkusunun yaşanmaya başladığı Çayırova’da Mustafa Necati Ortaokulu bahçesinde kurulan ilk mahalle iftarına halkın ve çocukların ilgisi bir hayli fazla oldu.
 
 
 
Çayırova Haberi


Onbir ayın Sultanı Ramazan ayının gelmesi ile her mahallede planladığı iftar programlarının ilkini İnönü Mahallesi’nde gerçekleştiren Çayırova Belediyesi, iftar davetleri başta olmak üzere sosyal etkinlikleride ilçe halkına yoğun bir şekilde yaşatıyor.

9 MAHALLE, 16 FARKLI NOKTADA İFTAR

Sosyal belediyecilik, dayanışma, yardımlaşma ve kaynaşma anlamında Ramazan ayını yoğun bir şekilde yaşatmak için 16 farklı noktada ve 9 mahallede iftar sofrası kuracak olan belediye, ilk mahalle iftarını Mustafa Necati Ortaokulu bahçesinde vatandaşlarına sundu. Af, mağfiret ve bereket ayı olan ramazanın en üst düzeyde yaşandığı Çayırova’da belediye olarak tüm çalışmalarını tamamlayan kurum, ilçe halkının mahalle iftarıyla yoğun bir ramazan ayı yaşamasını hedefliyor. İlk mahalle iftarında 2000 kişilik dev bir gönül sofrası kuran Çayırova Belediyesi, ikinci iftarını ise 20 Mayıs’ta Cumhuriyet Mahallesi Sazlı Dere Mevkii ve Özgünkent Sitesinde kurdu.

DEMİRCİ, “GÖNÜL SOFRALARIMIZ BEREKET VE HUZURUN SİMGESİDİR”

Çayırova’lıların dolu dolu ramazan ayını yaşaması için önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, on bir ayın sultanı Ramazan ayında ilk mahalle iftarını gerçekleştirdiklerini söyledi. İftara katılan 7’den 70’e herkese teşekkür eden Demirci, Ramazan ayının manevi duyguları canlandırdığını, af, mağfiret ve bereket anlamında güzel bir mevsim olduğunu belirtti.  Demirci, “Bugün ilk mahalle iftarımızı İnönü Mahallesi Mustafa Necati Ortaokulu bahçesinde kurduk. Siz değerli vatandaşlarımızla aynı sofrada, gönül sofrasında buluştuk. Ramazan ayı boyunca 9 mahallemizin tamamında toplamda 16 farklı noktada iftar programımız olacak. Kuracağımız gönül sofralarımızın ardından yine ramazan etkinliklerimiz dolu dolu geçiyor. Çocuklarımız için birçok sahne oyununu programlarımızın içine dahil ettik. Ayrıca yine birçok ikramıda siz kıymetli vatandaşlarımıza sunduk.” dedi. 

DEMİRCİ, “4 YILDA 400 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Gönül sofralarının bereket ve huzurun simgesi olduğunu söyleyen Demirci, aynı sofrada buluşmanın heyecanını yaşadıklarını da sözlerine ekledi. Çayırova’nın 4 yılda yaşadığı değişim ve dönüşümü de kısaca anlatan Demirci, dev yatırımlar imza attıklarını söyledi. 4 yılda 400 Milyon Lira yatırım yapan bir ilçe belediyesi olduklarını hatırlatan başkan Demirci, 2018 yılı içerisindeki yatırımların başında öncelikle 200 odalı Devlet Hastanesinin temelinin atılacağını belirtti. Yine birçok projenin açılışının yanı sıra yeni yeni projelere de başlayacaklarını belirten Demirci, Çayırova’nın tüm eksikliklerinin tamamlanması için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çayırova,, Gönül, Sofrasında, Buluştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı