Haber Detayı
22 Kasım 2016 - Salı 16:12
 
Çayırova’lı Öğrencilerin Kitap Sevgisi
Çayırova Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlemiş olduğu söyleşide çocuk edebiyatının önemli ismi Süleyman Bulut’u konuk etti. Yazar ile bir araya gelen genç okurlar kitaplar hakkında sorular sorarken aynı zamanda kitaplarını da imzalatma fırsatı buldular.
Çayırova Haberi
 Çayırova’lı Öğrencilerin Kitap Sevgisi

Belediye kültür salonunda gerçekleşen söyleşide okumayı çok sevdiği için yazar olduğunu dile getiren Süleyman Bulut, çok sayıda kitap okuduğunu ifade ettiği söyleşide, kendi mesleğini seçmek isteyen öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Bulut, “Kitap okumasaydım, yazar olamazdım. Yazarların üniversitesi, kitaplardır. Okumak insanın, anlama ve kavrama yeteneğini geliştirir, hayal gücü ve sözcük hazinesini zenginleştirir. Bol bol okuyun” dedi.

‘Toparlacık Nokta ve Arkadaşları’ adlı kitabını noktalama işaretlerinin yerli yerinde kullanılmasının önemine dikkat çekmek için yazdığını ifade eden Bulut, kitap okumanın önemine farklı noktalarıyla da değindi. Söyleşiye katılan öğrenciler heyecanlı gözlerle merak edilen soruları yazara yönettiler.

 

Fırsatlarınızı Değerlendirin

Söyleşide, çocukların sorularını cevaplayan yazar, Beyşehir gölü kıyısında doğup, büyüdüğünü ifade ederek, öğrencilere; ‘Ben ilk öykü kitabımı ortaokulda okudum. Bir yazarla tanışma fırsatı bulduğumda üniversite 3. sınıftaydım. Fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Bulut, söyleşi sonunda kitaplarını imzaladı.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Çayırova’lı, Öğrencilerin, Kitap, Sevgisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı