Haber Detayı
28 Mayıs 2018 - Pazartesi 14:52
 
Çayırova Mahalle İftarları Akse’de Devam Etti
Onbir Ayın Sultanı Ramazan ayının maneviyatına uygun geçmesi için Çayırova Belediyesi tarafından sürdürülen mahalle iftar programları tüm hızıyla devam ediyor. Her gün farklı mahallede kurulan sofralar Mübarek Ramazan ayının adına uygun bir şekilde birlik ve beraberlik duygularının yaşanmasına vesile oluyor. Akse Mahallesi Çağdaşken Mesire alanında gerçekleşen programda kurulan iftar sofralarına konuk olan Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık, mahalle sakinleriyle bir araya gelip tüm masaları tek tek ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.
 
 
 
Çayırova Haberi


Vatandaşların talep ve beklentilerini de dinleyen Işık’a Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür eşlik etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda herkese hayırlı ramazanlar dileyen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, okunan Kuranı Kerim tilavetinden sonra akşam ezanının okunmasıyla birlikte yine iftarını vatandaşlarla birlikte açtı.

Demirci: “İlçemizde Kardeşlik Ruhunu ve Dayanışmayı Arttırmayı Hedefliyoruz”

Birlikte açılan iftar programı sonrasında konuşan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci: “Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı, yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı bu ayda  iftar sofralarıyla ilçemizde kardeşlik ruhunu ve dayanışmayı arttırmayı hedefliyoruz. İnsanları bir sofrada buluşturmak, mahalleli arasında dayanışma ve kaynaşmayı artırmak, mahalleliyi aynı sofrada buluşturarak, hem yetişkinlerin hem de çocukların sahne programlarıyla o eski Ramazanları yeniden yaşamasını sağlıyoruz” dedi. 4 yıllık süreçte yapılan yatırım ve projelerden de bahseden Demirci, ilçe genelinde yapılan yatırımlarla ciddi bir değişim olduğunu ve yeni çalışmalarla hizmetlerin artarak devam edeceğini ifade etti.

Işık: “Rabbim Ülkemizi Bölmek İsteyenlere Fırsat Vermesin”

Başkan Demirci’den sonra tüm mahalle sakinlerinin mübarek Ramazan ayını tebrik eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık “Allah’ım birlik ve beraberliğimizi her zaman daim etsin. Bu birliğimizi bozmak isteyen şer güçlerine Rabbim inşallah fırsat vermesin. Gece gündüz demeden ülkemize hizmet edenlere fırsat versin ki, birlikte olalım, güçlü olalım. Ülkemizi yıkmak isteyen, bölmek isteyenlerin karşısında dimdik duralım ”dedi.

Türk Halkı 24 Haziranda Gereken Cevabı Verecek

Türkiye’deki Müslümanlar İslam coğrafyasının kilit taşı olan bu aziz ülkenin vatandaşları olarak çok daha uyanık çok daha ciddi yolumuza devam etmemiz lazım diyen Işık: “Millet olarak bazen darbelerle karşılaştık, bazen ekonomik türbülansların içine girdik, bazen farklı farklı dezenformasyonlarla karşılaştık ama şu bir gerçek ki artık Türkiye'de bundan sonraki süreçte asla ama asla istikrarsız yönetimlerim neşvünema bulamayacağı, siyasi istikrarsızlığın hiçbir şekilde gündemimizde olmayacağı döneme kapı aralıyoruz. Aziz Türk Milleti 24 Haziran’da bu coğrafya da oynanan bütün oyunları yine bozacak” dedi. İftar programı sonrası Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ali Osman Gür ile birlikte Çağdaşkent taksi durağında taksici esnafı ile bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen sohbet programında mahalle halkıyla bir araya geldi. Mahalle sakini bayanlarla sohbet eden Işık ve beraberindeki heyet daha sonra İlçe Gençlik Kolları tarafından Akse Mahallesi Semt Meydanı Kültür Evi’nde düzenlenen “Genç Kürsü” adlı programa katılarak gençlerle bir araya geldiler. Gençlerle yapılan keyifli sohbet ile programı sonlandıran Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci günün anısına gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çayırova, Mahalle, İftarları, Akse’de, Devam, Etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı