Haber Detayı
19 Kasım 2015 - Perşembe 18:21
 
Çayırova'yı Değerlendirdiler
12 ilçede yapılması planlanan değerlendirme toplantılarının dokuzuncusu, Çayırova'da, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında gerçekleştirildi.
Çayırova Haberi
Çayırova'yı Değerlendirdiler

Çayırova Belediyesi Kültür Salonunda   Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında düzenlenen toplantıya; Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Sağlık Müdürü Dr. Mürsel Durmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, İl Müftüsü Yusuf Doğan,  İl Kültür Müdürü Adnan Zamburkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç,  Ticaret İl Müdür Vekili Veysi Uzunkaya,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Afet Acil Durum İl Müdürü Salim Tekoğlu, Çayıorva Belediye Başkanı Şevki Demirci, ilçe daire müdürleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
 
Toplantı öncesi kültür merkezi önünde vatandaşlarla sohbet eden   Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, yaptığı konuşmalarında; “Güzel ilçemiz Çayırova’da sizlerle İlçe değerlendirme toplantılarımızın dokuzuncusunda bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum ve bu toplantımızın hayırlı olmasını, İlçemiz, Kocaeli’miz ve Ülkemiz için hayırlar getirmesini diliyorum.
 
Bu ilçe toplantılarımızda özellikle sizlerle buluşarak, her bir ilçemize bizzat geniş ve güçlü bir heyetle giderek, belki de bugüne kadar hiç yapılmayan ama bugünden sonra yapılacak olan katılımcı bir yönetim anlayışıyla, yeni talep, arzu, istek, dilek ve beklentilerin not edilmesi ve devam eden hizmetlerde mevcut, sıkıntı, sorun ve aşılması gereken meselelerin dinlenerek, hem de çözümüne gidilmesine gayret edilerek bütün bu faydaların hasıl olmasını amaçlıyoruz.
 
ZENGİN BİRİKİMİ, GÜÇLÜ BİR DERİNLİĞİN MİLLETİ VE DE DEVLETİYİZ.
 
Çünkü gelişen ve her yanıyla değişen Türkiye’de; hiçbir hizmeti hizmete konu olanın dışında ve hizmetten faydalanacak olan insanımızın dışında ne düşünüyoruz, ne planlıyoruz, nede gerçekleştirmek istiyoruz. Bir büyük geçmişin, zengin birikimi güçlü bir derinliğin milleti ve de devletiyiz. Anlayışımızın merkezinde insan var ve insanı yaşatmak var. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile  insana hizmet olarak,  devletin tüm kurumlarının, birimlerinin, çalışanlarının, her düzeydeki yöneticilerinin sadece ve sadece millete hizmet noktasında bir gayesi ve amacı olmalıdır.
 
Bir başka heyecanımızda gelecek her günümüzü geride bıraktığımız günden daha iyi yapmak, daha güzele el birliğiyle güç birliğiyle ama en önemlisi gönül birliğiyle ulaşmak ve bunu elde etmek içinde Kocaeli’mizi bir bütün olarak ele alıp, her köşesine, her kişisine ve her meselesine dokunuyoruz.
 
TÜRKİYE BÜYÜK BİR HEDEFE KARARLI VE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYOR.
 
Türkiye büyük bir hedefe kararlı ve emin adımlarla yürüyor. 2023 de Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıl dönümünde dünyanın en güçlü en 10 ülkesi ve ekonomisi yapma hedefindeyiz. Bu kararlılıkla yol alan ve bu kararlıkla hedefe yürüyen bir azmin, gayretin ve inancın içindeyiz. Cumhuriyeti 1923’de kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün silah arkadaşları ve o günden bu güne Ülkemiz ve devletimizin varlığı ve birliği uğruna hayatını feda eden bütün şehitlerimiz rahmetle ve minnetle bir kez daha analım. Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun.
 
 
KOCAELİ, BÜYÜK HEDEFE KATKI VEREN BİR BÜYÜKŞEHİR.
 
Kocaeli, bu büyük hedefe ve amaca yürüyüşü, hem zenginleştiren, hem çok büyük katkı veren, hem de her yanıyla buna dönük kararlığımızla güven veren bir büyükşehir. İmalat sanayi, üretim sanayi, alt yapı ve temel stratejik bütün sektörlerde biz Türkiye’nin ilk sıralarında yer alan ve büyük bir mutluluk duyan büyükşehiriz.
 
Türkiye’nin sanayi dönüşümünde ve ihracata dayalı özel sektör ağırlıklı büyüme stratejisinde orta ve yüksek teknolojili ürüne ve bu ürün gamına geçişinin gerçekleştirilmesi noktasında Kocaeli’nden daha hazır ve daha güçlü yapacak bir başka il de yok zaten.
 
Biliyorsunuz geçen yıl bu zamanlar Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla, Sayın Başbakanımız ve hükümetimizin kararıyla ve Sayın Bakanımız Fikri Işık’ın çok büyük bir çabasıyla ikinci Üniversitemiz Gebze Teknik Üniversitesi kuruldu. Bu üniversitemiz tam bu amaçla Çayırova’nın da bulunduğu bu eko sistemde ve çevresel ilişkiler alanında Sanayi-Üniversite ilişkisini temin ve tesis etmek, yüksek, nitelikle katma değerli ürüne üretimi dönüştürmek, milli gelirimizi 25 milyar dolarlara çıkartacak süreçte ne yapılacaksa o anlamda enerji veya sinerji üretmek amaçlı bir kuruluşa dönüştürülmüştür.
 
 
BİLİŞİM VADİSİ TÜRKİYE’NİN VİZYONEL PROJESİ
 
Bilişim Vadimiz hemen yanı başımızda, biliyorsunuz bu bölgede hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek vizyonel bir projesi. Türkiye’nin artık bilişim çağında, bilişim teknolojisinde ve dünya çapında iddialı olmasını sağlayacak ve inşallah 2016’nın ilk yarısında hayata geçecek, ilk etapta 50 bin kişilik bilişim insanının ve çalışanının istihdam edildiği katma değer yaratan ve Türkiye’nin dışında sadece bizim sınırlarımız içinde değil, Avrasya dediğimiz Türkiye’nin merkezin de yer alan bir büyük coğrafyayı bilişim teknolojisinde etkileyecek büyük bir dönüşümü sağlayacak ve temin edecek bir vizyon projesidir.
 
Devam eden projelerimizi biliyorsunuz Körfez projesi gibi, çok uzun yılların sadece belki de özlemi veya rüyası bugün gerçeğe dönüştü ve inşallah 2016’nın ilk üç ayı içerisinde onu da hizmete açıyoruz. Alt yapıdan, üst yapıya, kültürel yatırımlardan, sanayi yatırımlarına, sosyal alandaki çalışmalardan eğitim ve sağlığa kadar, büyük bir dönüşümü hissediyoruz.
 
MUHTARLARIMIZLA ÇOK YAKIN VE SIKI BİR GÖNÜL BAĞI KURDUK.
 
Burada muhtarlarımız var, muhtarlarımızı bu meselelerin içinde çok önemli bir karar ve hizmet ortağımız olarak görüyoruz. Her yerde muhtarlarımızla çok yakın ve sıkı bir gönül bağı kurduk. Bütün sivil sosyal kesiminin, muhtarlarımızın, kamu görevlilerimizin bu aşkı hmesini, bu heyecan ile millete hizmet etme sevdası içinde dertlenmesini istiyoruz. Böyle olduğu takdirde göreceksiniz ki gelecek her gün bugünkünden ve geride bıraktığımız günden çok daha güzel olacaktır.
 
Ben bu duygu ve düşüncelerle, Çayırova’daki toplantımızın  hayırlı geçmesini diliyorum”diyen  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcılara Çayırova’ya yapılan hizmet ve çabalarından dolayı teşekkür etti.
 
  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu konuşmalarının ardından Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu ve Çayıorva Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çayırova ilçesinde yapımı devam eden yatırımlar ve projeler ile ilgili sunumlarından sonra Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, katılımcıların istek ve taleplerini dinleyerek, gereğinin yapılması hususunda ilgili kurum amirlerine talimat verdi.
 
Çayırova’da bir ilkokul ve semt konağı yaparak bağışlayan ve eşi adına anaokulu sözü veren hayırsever Yunus Ergüz’e teşekkür eden   Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu,  günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova'yı, Değerlendirdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı