Haber Detayı
28 Eylül 2018 - Cuma 09:46
 
Çayırovalı Okullar Bilişi Vadisi'nde
Bu yıl ilki düzenlenen Future Factories Summit (Geleceğin Fabrikaları Forumu) İstanbul Bilişim Vadisi’nde başladı.
 
 
 
Çayırova Haberi


Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm Derneği himayesi altında düzenlenen foruma Çayırovalı okullardan 15 Temmuz Fen lisesi,
TADIM Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hatice Bayraktar Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve Şehit Davut Ali Karadağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri katıldı. Öğrenciler stantlara ve forumlara yoğun ilgi gösterdi.
25-26 Eylül 2018 tarihlerinde farklı sektörlerden konuşmacıların dijital dönüşüm, robotik sistemler, prototip üretimi gibi konularda sunum gerçekleştireceği forumun açılış konuşmalarını Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı Ahmet Kaya ve İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Utlu yaptı. Ahmet Kaya konuşmasında, derneklerinin amacını ve projelerini anlattı.
Geçmişten günümüze sanayideki dönüşüme de değinen Kaya, Geleceğin Fabrikaları Forumu’nun amacından da bahsetti. Dünyadaki yeni üretim teknolojilerine sanayicilerin adapte olması, geleceğin fabrikalarına giden yol haritalarını, yeni yatırımları ve çözümleri göstermek hedefinde olduklarını anlatan Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı Ahmet Kaya, "Bu çözümleri üreten özel sektör temsilcilerini tanıtmak ve bu teknolojilerin ülkemizde üretilmesine ve kullanılmasına katkı sağlamak için Geleceğin Fabrikaları Forumu’nun önemli bir adım."dedi. Konuşmasında, “Ülke olarak Endüstri 4.0’ı yakalamamız birzorunluluktur,” diyen İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Utlu ise, Üniversite – Sanayi iş birliği konusuna dikkat çekerek özellikle mühendislik bölümü öğrencilerinin Gedik Holding bünyesinde yer alan laboratuvar ve fabrikalarda staj gördüklerini, teorik bilgiyi destekleyen pratik çalışmalara ağırlık verdiklerini belirtti. İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencilerinin Gedik Holding’in sağladığı imkânlar neticesinde kendilerini daha fazla geliştirme imkânı bulduklarını belirtti. 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çayırovalı, Okullar, Bilişi, Vadisi'nde,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı