Haber Detayı
02 Mayıs 2017 - Salı 14:14
 
Ceyhan’dan, değişim iddialarına yanıt
Kocaeli Haberi
Ceyhan’dan, değişim iddialarına yanıt

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, haftalık basın açıklamasında, "12 belediye başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın halk oylamasındaki uyumları genel merkez tarafından tescillenmiştir" dedi. Kaynak: Ceyhan, değişim iddiasına yanıt verdi

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, haftalık basın açıklamasında, 21 Mayıs'ta yapılacak genel merkez olağanüstü kongresiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Ceyhan, halk oylaması sonuçlarıyla ilgili olarak, "16 Nisan'da yapılan halk oylamasının sonuçlarını YSK tarafından tescillendi. Bu saatten sonra seçimi, halk oylamasını bir kenara bırakıp önümüzdeki süreçte ülkenin terörle mücadelesi ve ekonomide iyiye gitme konusun adım atılması gereken konular için ne yapmamız gerekiyorsa onları konuşmamız gerekiyor. Türkiye'nin atması gereken adımlara odaklanmalıyız. Muhalefetin de mühürsüz zarfları da bir kenara bırakması gerekir. Kaldı ki zarf konusunda şaşırtmaca vardır. Mühürsüz değil eksik mühür vardır. Üçüncü mührün olmaması durumu vardır. YSK atması gereken adımları atmış, konu kapanmıştır. Bundan sonraki 2019'daki süreçte her parti kendi logosu ve çalışmasıyla aldığı oyu görür, kendi kefelerindeki ağırlıkları da görmüş olurlar" dedi.

İL BAŞKANLARINA ZİYARET YAPILACAK

1 Mayıs İşçi Bayramı'nı da kutlayan Başkan Ceyhan, "1 Mayıs, kentimize yakışır bir kutlama görüntüleriyle geçti. Organizasyonda emeği geçen sendikalara da teşekkür ediyoruz. Bizler de işçi bayramı için sendikalarımızı ziyaret edeceğiz" diye konuştu. Yeni çıkan KHK ile ilgili konuşan Ceyhan, "Artık Türkiye'deki bütün muhtarların SGK primleri devlet tarafından ödenecek. Yurtdışında FETÖ'nün okullarında mezun olanların diplomalarından denklikler kaldırılacak" dedi.

SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu'nu genel başkan yardımcısı görevinden dolayı kutlayarak, başarılar diledi. Başkan Ceyhan, "İl başkanı olarak şahsım YSK sonuçlarının kesinleştirmesini bekledik. Çarşamba günü SP'ye ziyarette bulunacağız. Perşembe günü de MHP, CHP'yi ziyaret edeceğiz" ifadelerini kullandı.

SÜREÇ TEMMUZDA BAŞLAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden AK Parti'ye üye olmasıyla ilgili konuşan Ceyhan, şunları söyledi: "Cumhurbaşkanımız yaklaşık 3 yıl aradan sonra yeniden üye olacak. 21 Mayıs'ta da olağanüstü kongremizi yapacağız. Genel başkanlığı da o tarih itibariyle başlayacak. Özellikle genel başkanımız Binali Beye ortaya koyduğu gayretten dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Bazı medya kuruluşları ilçe başkanlıkları ve il başkanlığıyla ilgili yazılar yazıyor. İl başkanını bile değiştirenler var. Bunları okudukça ben bazen gülüyorum. Temmuz gibi süreç başlayacak. Ramazan ayı sonrasında mahalle delegeleri seçilir. Eylül ayında ilçe kongre takvimleri belirlenecek. Aralık ve şubat arasında da il kongresi yapılacak gibi duruyor. Genel merkezimiz kararını verdikten sonra süreç işletilecek. Yok Şemsettin Ceyhan'ın yerine biri atanıyor, belki iki üç tık için iyi ama doğru bir durum değil. Süreç içerisinde biz istişarelerimizi yapacağız. Talebi olanları dinleyeceğiz. Fantezi yapalım diye yalan dolan işler yapılmasın, AK Parti'ye yalan dolan tutmaz, bu işten kimseye yağ çıkmaz. Bir de belediye başkanlarının değişeceği konusunda İnternet medyasında haberler var. Bunlar yalandır ve başkanlar da hukuki süreci başlatacaktır."

CİDDİ KATILIM SAĞLAYACAĞIZ"

12 belediye başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın halk oylamasındaki uyumları genel merkez tarafından tescillenmiştir. Bütün Kocaeli AK Parti teşkilatlarımız, il başkanı olarak ben her birinden razıyım. Her birinin ortaya koyduğu eforun şahidiyim. Her biri mücadelesini sonuna kadar verdi. Aldığımız yüzde 56,7 oyda da payları büyüktür. Bu tür iftiraların yapılmamasını, yapılırsa da arkadaşlarımızın gerekli çalışmaları hukuki yaptırımları yapacaktır. Benim kongre delegelerim, üçüncü oylamalarına katılacaklar. Kurucu gençlik kolları vazifemizi cumhurbaşkanımızdan almıştık. Baktığımızda tekrar genel başkanlık koltuğuna geliyor.Benim açımdan ayrı bir ironi ve gurur duyuyorum. AK Parti kurumsal bir parti. Ben göreve geldiğimde 20 il başkanı değişti. AK parti sorun olan yerde atması gereken adımı atan bir partidir. Cumhurbaşkanımızın AK Partililer için taşıdığı önem farklıdır. Kongre süreçlerin olacak neyse istişareli bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. 21 Mayıs'ta ciddi bir katılım olacak. Arkadaşlarımız çalışmalarına başladı.

İL DANIŞMA ERTELENDİ

Partide 3 dönem kuruluyla ilgili sorulan sorulara cevap veren Ceyhan, "21'indeki kongrede tüzükle atılması gereken adımlar atılır mı, o günlerde konuşuruz. 3 dönem kuralı il ve ilçe başkanlıklarında uygulama durumu şu anda gözüküyor. Ama diğer büyük şehir ve milletvekili kısmında durum net değil. Bunları da o gün konuşuruz. FETÖ ile mücadelemiz devam ediyor. AK Parti'nin il başkanı olarak tespitlerimizde böyle bir durum varsa yolumuzu zaten ayırırız dedim. AK Parti'nin kurumsal kimliği içerisinde tespit edilenlerle biz yollarımızı ayırdık ama varsa bununla ilgili gerekeni de yaparız dedim. AK Parti 2014'ten beri FETÖ'ye terör örgütü diyor ama bazıları 15 Temmuz'dan sonrasında bile demeye çekiniyor. Bunları irdelemeniz gerekiyor. Bu konuda en hassas parti AK Parti'dir" ifadelerini kullandı. Ceyhan, il danışma meclisinin, olağanüstü kongresi nedeniyle Ramazan ayı içerisinde bir iftar programında yapılabileceğini söyledi. Kaynak: Ceyhan, değişim iddiasına yanıt verdi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ceyhan’dan,, değişim, iddialarına, yanıt, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı