Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 13:59
 
Ceyhan; “İlçelerimizde Eksik Yatırım Kalmasın İstiyoruz”
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, düzenlediği basın toplantısında, “Gerçekleştirdiğimiz istişare toplantıları ile 12 ilçemizde de eksik yatırım kalmasın istiyoruz.” dedi.
Kocaeli Haberi
Ceyhan; “İlçelerimizde Eksik Yatırım Kalmasın İstiyoruz”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan il binasında bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Başkan Ceyhan, “Taşeron işçi ile ilgili düzenlemenin altı bağlanmış oldu. Emeği geçen herkese şükranlarımı iletiyorum. 1 milyondan fazla taşeronda çalışan ve böylesine önemli bir mevzu AK Parti’ye çözmek nasip oldu. Bunun da haklı gururunu yaşıyoruz. Belediyeler ve kamu artık personellerle ilgili bir taşeron düzenlemesi yapmayacak. İşin özü budur. Teknik detayları yönetmelikler ortaya çıkacak. Bir diğer konu da her yılın sonunda asgari ücretlerle ilgili tartışmalar yaşanıyor. Biz AK Parti olarak işveren ve işçi arasında köprü olmaya çalışıyoruz. Şu anda geldiğimiz noktada işçimiz 1603 TL alacak. Asgari ücret adı üstünde asgari. Türkiye büyüdükçe tüm çalışan kesimimizin alacağı pay da büyüyecektir.” diye konuştu.

EKSİKLİKLERİ TAMAMLIYORUZ

Koordinasyon toplantıları düzenleyerek ilçelerin eksiklerinin belirlendiğini belirten Başkan Ceyhan, “Teşkilat olarak da dur durak bilmeden gayret ediyoruz. Sözlerimin başında tüm teşkilat arkadaşlarımıza, sayın bakanımıza, milletvekili arkadaşlarımıza, belediye ve ilçe başkanlarımıza da teşekkürlerimizi sunuyorum. Koordinasyon toplantılarımızın ilkini Ankara’da yaptık. İkincisini de cumartesi günü saat 08.00’da yürüyüşle başlayarak Gebze ve Çayırova ilçemizin beyanname istişare toplantısını yaparaktan devam ettik. Bu bağlamda bakan beyin başkanlığında şahsım koordinesiyle beşinci koordinasyon toplantımızı da tamamlamıştık. Kalan 7 ilçemizi de katılımcıların programlarına göre Ocak ayı sonuna kadar tamamlayacağız. Burada özellikle belediyelerimizin beyannameleri ile alakalı geldiğimiz durumları görüyoruz. Eksiklikleri tamamlamaya çalışıyoruz.

TEŞEKKÜR EDERİM

12 ilçemizde de eksik yatırımlar kalmasın istiyoruz. Bu sebepten de işimizi titizlikle yapıyoruz. Diğer taraftan bu 5 ilçenin beyannamelerine baktığımızda yüzde 80-90 bir orana ulaşmışız. Bizim için ayrı bir gurur meselesi. Önümüzdeki yatırımlara da hız kesmeden belediye başkanlarımızın koordinasyonunda 12 ilçemizde de yapmaya devam ediyoruz. Emeği geçen belediye başkanlarımıza ve teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Bir yandan bunu yaparken bir yandan da yerellerde danışma meclisleri yapıyoruz. Bunların üçünü de tamamladık. Ocak ayında da diğer ilçeleri tamamlayacağız. Oldukça yoğunuz. Bir taraftan istişare kurullarımızla bir araya geliyoruz. Şu ana kadar 2 tanesini yaptık. Şubat ayına kadar da istişare toplantılarımızı tamamlayıp atmamız gereken adımları da inşallah atmış olacağız.” diye belirtti.

CUMHURBAŞKANIMIZ GELEBİLİR

İl kadın ve il gençlik kolları kongre tarihini veren Ceyhan, “Bu ay içerisinde de hem il kadın kollarını, hem de il gençlik kollarının istişare toplantılarını yapacağız. Nedeni de il ana kademe kongresinden önce yapmak noktasında bir karar aldık. Kongrelerimizi güçlü bir şekilde gerçekleştirdik. 13 Ocak’ta il kadın kolları kongremizi saat 14.00’da Hasan Gemici Salonu’nda yapacağız. İl Gençlik Kolları Kongremizi de 27 Ocak’ta yapacağız. Kocaeli’de potansiyel en yüksek gençlik kadrosuna hâkim olduğumuz için Cumhurbaşkanımızın il gençlik kolları kongremize gelme ihtimali söz konusu. Bu sebepten il gençlik kolları kongremizin tam saatini ve yerini veremiyoruz. Genel gençlik kolları ile yapılan görüşmelerin ardından net yer ve saat Perşembe günü paylaşılacaktır.” dedi.

KUŞ NE DİYOR BAKMAYACAĞIZ

Sosyal medyada Ankara Kuşu adlı sosyal medya hesabına gönderme yapan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Türkiye’de her şeyin ilklerini yapmaya çalışan bir teşkilatız. Mahalle koordinasyon toplantılarımız yapmaya çalışıyoruz. Toplantılarımızın her birinin tertiplerini gerçekleştirdik. Bu programlara katılacağız. Mahallelerimizde üye hedefleri, oy hedefleri, genel sorunlarımız gibi bütün konuları değerlendireceğiz. Kalan 1 yılımızda sandıklar bazında çalışacağız. Bunu Türkiye’de en iyi yapan partiyiz. Kocaeli olarak o kuş ne diyor bu kuş ne diyor ona bakmayacağız. Kocaeli olarak durmak yok yala devam.” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ceyhan;, “İlçelerimizde, Eksik, Yatırım, Kalmasın, İstiyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı