Haber Detayı
27 Kasım 2016 - Pazar 12:17
 
CEYHAN, KONGRELER REFERANDUM’DAN SONRA
Kocaeli Haberi
CEYHAN, KONGRELER REFERANDUM’DAN SONRA

AK Parti’nin önceki akşam yapılan danışma meclisinde konuşan il başkanı Şemsettin Ceyhan, “Ocak ayında yapılması planlanan delege seçimleri ileri bir tarihe alındı. Kongrelerimiz referandum sonrasına bırakıldı” dedi

AK Parti’nin 94. Daraltılmış İl Danışma Meclisi, önceki akşam Antikkapı’da yapıldı. Danışma meclisinde konuşan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve ocak ayında başlaması planlanan delege seçimlerinin referandum sonrasına bırakıldığını dile getirdi.

 MECLİSE YOĞUN KATILIM

Yoğun katılımın olduğu danışma meclisine AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

“KADINA ŞİDDETE HAYIR”

Öte yandan danışma meclisinde partililer yakalarına “Kadına Şiddete Hayır” yazılı kokart taktılar. Parti çalışmalarından söz eden il başkanı Şemsettin Ceyhan, ilçelerin değerlendirmelerinin yapılacağını, kısa zamanda mahallelerde danışma meclislerini düzenleyeceklerini dile getirdi. Ceyhan, “472 mahallemiz var. Bu toplantıların bazılarına bakanlarımız dahi katılacak” dedi.

“TER DÖKEN GÖZYAŞI DÖKMEZ”

Sandıklarda görev yapacak olan kişilerin motivasyonlarını artırmak adına istişarelere ağırlık vereceklerini dile getiren Ceyhan, “Önümüzdeki süreçte referandum gözüküyor. Seçimden önce ter döken sonrasında gözyaşı dökmez. İlçelerdeki cumartesi buluşmalarımız sürüyor. STK temsilcileri, muhtarlar ve kanaat önderleri ile istişare yapıyoruz. Kocaeli’deki 7 il başkanı samimi bir şekilde Yenikapı ruhunu sürdürüyoruz. Sorunları konuşarak çözüm üretmeye çalışıyoruz. Kocaelispor sorunu bile il başkanlarımızın ve belediyemizin ortak çabalarıyla çözüldü. 29 Ekim’de ilk defa tüm kent protokolünün yer aldığı örnek bir birlik yürüyüşü yaptık” diye konuştu. Yerel hizmetlerden söz eden ve genel siyaset üzerine yorumlarda bulunan Ceyhan, özellikle terör operasyonlarına değindikten sonra CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerde bulundu. CHP’nin HDP’yi savunmaya başladığını dile getiren Ceyhan, “Atatürk bu günleri görseydi şimdiki CHP yöneticilerini kapı dışarı ederdi. AP’nin kararı sonrasında Kılıçdaroğlu ‘eyvah’ dedi. Bir an önce aklını başına almalı” açıklamasında bulundu.

“TEK ODAK NOKTAMIZ BAŞKANLIK SİSTEMİ”

Son olarak kongreler hakkında konuşan il başkanı Ceyhan, “Ocak ayında delege seçimlerine başlanması planlanıyordu. Fakat referandum nedeniyle bu seçimler ileri atıldı. Önceliğimiz Cumhurbaşkanlığı Sistemi’dir. Buna odaklanmalıyız. Bizim sürecimiz mayıs ayı ya da hazirandan sonra işleyecek” dedi. Ceyhan’ın ardından İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman birer sunum yaptılar. Toplantı daha sonra ise basına kapalı olarak devam etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CEYHAN,, KONGRELER, REFERANDUM’DAN, SONRA,
Yorumlar
Haber Yazılımı