Haber Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 12:45
 
CHP DARICA'DA YENİ DÖNEM
CHP Darıca İlçe Kadın Kolları kongresinde tek aday olan Ebru Tayanç yeni ilçe kadın kolları başkanı olarak seçildi.
Darıca Haberi
CHP DARICA'DA YENİ DÖNEM

CHP Darıca İlçe Kadın Kollarının 4. Olağan İlçe Kadın Kolları’nın bugün gerçekleştirildi. İlçe binasında gerçekleşen olağan ilçe kadın kolları kongresine CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, ilçe kadın kolları başkanı Nurcan Çağlar, ilçe gençlik kolları başkanı Aydın Işık, CHP Kocaeli İl Yöneticisi Hakkı Koçak, ilçe yöneticileri ile partililer katıldı. CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurcan Çağlar’ın açılış konuşması ile başlayan kongrede Çağlar, “Görev sürem boyunca bizleri destekleyen tüm partililere teşekkür ediyorum.

BOZKURT DİVAN BAŞKANI SEÇİLDİ

Liderlik bir makam değil vasıftır. Liderlik insanları ayırmak değil kaynaştırmak demektir.” dedi. Nurcan Çağlar’ın konuşmasından sonra seçimi yapıldı. Kongrede ilk olarak divan seçimi yapıldı. Divan başkanı Satı Bozkurt olurken Yeşim Erol ve Elif Aydöner seçildi. Divan seçiminin ardında saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam edildi. Ardından CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk bir konuşma yaparak, “CHP’nin umudu olan kadınların olağan kongresini yapıyoruz. 2015 yılında görev geldikten sonra seçilen Nurcan Hanım ve yöneticilerinin çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

Siyaset bir bayrak yarışı. Tek adaylı bir kongre yapıyoruz. Yeni adayımıza da hayırlı olsun diliyorum. Tek adaylı kongreleri yapamayan AK Parti’yi de biliriz. Kadınlarımız el ele vererek CHP’nin 2019 yılında yerel ve genelde iktidarı olacak kadınlarımızın yönetimi bugün seçilecek. İktidar olmamız için kadın ve gençlerin olması gerekiyor. CHP’yi kadınlar iktidar yapacaktır. Görev yapmış tüm kadın kolları başkanlarına teşekkür ediyorum. Yeni görev alacak olan arkadaşlara da başarılar diliyorum.” diye konuştu. Törk’ün konuşmasından sonra faaliyet ve mali raporları okunarak oylandı.

MÜCADELE ETMEK İÇİN BURADAYIM

Raporların ardından CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı adayı Ebru Tayanç konuşarak, “Kongremizin herkese hayırlı olmasını diliyorum. Dertlerimiz bir ise mücadelemiz de bir olmalı. Hepimiz 2019 için görev almalıyız. Kadınlar çocuklarıyla şiddete maruz kaldığı bir ülkede mücadele etmek için buradayım. Kadın arkadaşlarımız ile birlikte tüm sorunlara çözüm üretmek için buradayım. Kadınlar olarak birlik olacağız. Birlik ve beraberlik içinde ülkemizin aydınlığa çıkması için mücadele edeceğiz. Kadınlar olarak bizler istersek tüm dünyayı değiştirebiliriz.

GÖREVLERE TALİP OLUN

CHP’nin hem yerelde hem genelde iktidar olmak çalışacağız. Nurcan Çağlar ve yönetimine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Ebru Tayanç’ın ardından CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür konuşarak, “Biz kocaman bir aileyiz. Ancak kadının eteğini en çok kadınlar çekiyor. CHP’li olmak cesur yürektir, CHP’li olmak demek özgür yürektir. Kadın olduğum süre boyunca her zaman kadınların yanında olacağım. Adaletli bir dünyanın oluşmasında kadına ihtiyaç var. Kadınlar olarak görevlere talipli olun.

DİVANA TEK LİSTE SUNULDU

Kadınlar olarak her yerde olun. Atatürk’ün devrimleri altında aynı bayrağı taşıyan bireyleriyiz. Gücünüz Mustafa Kemal Atatürk ve gücünüz CHP’den olsun.” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından divana tek liste sunumu yapıldı.

Yönetim Kurulu Asil

Ebru Tayanç, Zeynep Esra Alp, Hülya Kaya Kılıç, Gülseren Şahin, Nurcan Seven, Necla Kılıç, Atife Kaya, Oya Akdeniz, Gülsen Altun

Yönetim Kurulu Yedek

Nebatia Nerim L. Donat Onuk, Seher Erdem, Özlem Özbudak, Nurcan Bozkurt, Hamiyet Gir, Rabia Vergül, Gülen Aydın, Satı Altunay

İl Delegeleri

Sevime Bahadır, Sati Bozkurt, Lelizar Güzeloğlu, Serap Aydın, Nurcan Çağlar, Ebru Tayanç, Telli Kırçiçek, Ülkü Kızılbuğa, Hülya Aşçıoğlu, Berna Alemdar, Gülen Aydın, Yeşim Erol, Gürsün Karabacak, Gülizar Bozkurt, Neriman Çolak, Serpil Kaya, Selma Köksalar, Emine Sevinç Can, Aysel İşboğa, Gülsen Altun, Zöhre Çakmak, Günay Köse, Rahime Memiş, Ayşegül Şiddetoğlu, Emine Nilgün Kara 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, DARICA'DA, YENİ, DÖNEM,
Yorumlar
Haber Yazılımı