Haber Detayı
17 Şubat 2020 - Pazartesi 13:07
 
CHP Darıca’da Hilmiye Selçuk dönemi
Siyaset Haberi
CHP Darıca’da Hilmiye Selçuk dönemi

CHP Darıca İlçe Kadın Kolları’nın üç adayın yarıştığı kongresinde başkanlığa Hilmiye Selçuk seçildi. Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Örgütü Kadın Kolları’nda yeni başkan Hilmiye Selçuk oldu. Selçuk ile birlikte CHP Darıca Kadın Kolları Başkanı Oya Akdeniz ve Hamiyet Nevriye Gir’in yarıştığı kongreye partili kadınların ilgisi çok yoğun oldu.

KONGREYE BÜYÜK İLGİ VARDI

Kongrede konuşmaların tamamlanıp oylamaya geçilmesinin ardından partili kadınlar arasında bir an önce oy kullanmak için izdiham yaşandı. CHP Darıca İlçe Başkanı Gökhan Aktaş ortamı sakinleştirmeye çalıştı. Bu esnada Birben Aktaş isimli bir kadının üye listesinde isminin yer almamasına rağmen Hamiyet Gir için oy kullandığı tespit edildi. Tespitin ardından tutanak tutuldu.

ELİMDEN GELENİN FAZLASI

Ardından başkan adaylarından Hamiyet Gir oy kullanma kabininden ayrılmak istemeyince Hamiyet Gir ile Hilmiye Selçuk ve il delegasyonundan Satı Bozkurt arasında sözlü tartışma çıktı. Tartışmaya diğer partili kadınlar müdahale ederek büyümesinin önüne geçti. CHP Darıca Kadın Kolları Başkanlığı’na seçilen Hilmiye Selçuk kongrenin ardından yaptığı kısa konuşmada, “Elimden gelenin fazlasını yapacağıma emin olabilirsiniz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Darıca’da, Hilmiye, Selçuk, dönemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı