Haber Detayı
15 Aralık 2019 - Pazar 18:25
 
CHP Darıca’da yeni başkan Aktaş!
CHP Darıca’da Gökhan Aktaş dönemi. İki adayın yarıştığı Darıca’da, Ebru Tayanç’ın adaylıktan çekilmesinin ardından tek liste halinde yapılan seçimde Gökhan Aktaş, CHP Darıca İlçe Başkanlığı’nın yeni başkanı oldu.
Siyaset Haberi
CHP Darıca’da yeni başkan Aktaş!

CHP’nin 37. Olağan Kurultay süreci kapsamında CHP’nin Darıca ilçe kongresi bugün gerçekleştirildi. Darıca Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP İstanbul eski milletvekili Eren Erdem, Eski milletvekilleri Hikmet Erenkaya, Bekir Yurdagül, Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay,CHP Darıca İlçe Başkanı Gürer Yıldırım, il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.Kongrede Eren Erdem divan başkanlığı yaparken 247 delegeoy kullandı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede divan seçimi yapıldı. Divan başkanlığına CHP İstanbul eski milletvekili ve CHP PM Üyesi Eren Erdem divan başkanı seçildi. Öte yandan Gökhan Aktaş ve Ebru Tayanç’ın yarıştığı kongrede Tayanç, yönetimindeki kişilerin baskı gördüğünü dile getirerek adaylıktan çekildiğini açıkladı. İşte Tayanç’ın açıklaması;

 

‘HAİN VE DÖNEK’ DEDİNİZ

Kongrede konuşan İlçe Başkan adayı Ebru Tayanç, “Ben bir kadın olarak çıktım, hiçbiriniz bana sahip çıkmadınız, ‘onun ilçe toplantısına giden haindir, dönektir’ dediniz.  Ben bu seçimde sadece ve sadece yıprandım. 15 gün içinde hiçbir şekilde yanıma gelmeyen aday benimle burada tokalaşıyor. ‘Ben ortam karışmasın’ diye imzamı verdim. Seçim kampanyam başladığı sürece delege baskı altındaydı. Ben 30 senedir CHP’liyim. Burası CHP, hiç kimsenin ipoteğinde değil. Biz bu yola 3 tane kadınla çıktık. Bu yola çıkarken herkes ‘Yok bunun arkasında Yakup Törk var, şu var, bu var’ dendi” dedi.

 “UTANMADINIZ MI?

Tayanç sözlerinin devamında, “Ben birlik ve beraberlik peşindeyken bazıları kendi çıkarları menfaatleri için bir şeyler yapıyor. O beni ilgilendirmiyor. Neticede burası Cumhuriyet Halk Partisi, hepimizin yeri.  Burası hepimizin yeri diyenlerin. Neden bizim kavgamız böyle? Hepsi birbirinin arkasından konuşuyor. Ben bir kadın olarak çıktım hiçbiriniz bana sahip çıkmadınız. Bir taneniz beni tebrik etmedi. Benden olmayan bertaraftır diyensiniz. Kadınlar seçimleri kazandırıyor. Beni bir tebrik bile etmediniz. Utanmadınız mı? Ben medeni cesaretimi kullandım. Ne haliniz varsa görün” ifadelerinin ardından tepki sesleri yükseldi.

ONUR DUYDUĞU BİR GÖREV

Kongrede söz alan son dönem başkanı Gürel Yıldırım, “ Onur duyduğum bir görev yaşadım. Bu hizmeti yapabildiğim kadar yapmaktan onur duydum. Aday arkadaşlara başarılar dilerim” dedi.  Gürel’in ardından Divan başkanı seçilen Eren Erdem, “Cezaevinde çıktıktan sonra ilk defa kongrede divan başkanlığı yapıyorum. Kongrenin birlik ve beraberliğe katkı sağlamasını diliyorum. CHP bu kongrelerden güçlenerek çıkacaktır. Kongrenin iyilikler getirmesini diliyorum” diye konuştu.

ZOR GÜNLER YAŞIYORUZ

Eren Erdem’in ardından konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Eren Erdem’e başarılar diliyorum. İlk ilçe kongremiz Darıca. Darıca bizim için çok önemli. Bu kongrede 2 tane adayımız var. CHP’nin etik değerleri, tüzüğünün hâkim olacağına inanıyorum. Aile içinde ufak tefek tartılmalarımız oluyor. Ama bunları sonlandırmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. CHP’li Sarıbay’ın ardından CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan konuşarak, “Kongrelerimiz Türkiye gündeminde her zaman var olur. Demokrasinin bekçisi biziz. Onun için kongrelerimiz önemlidir. Ülke olarak zor günler yaşıyoruz. Türkiye’de büyük heyecan var. Yerel seçimi kaybettiler. Millet ittifakını oluşturduk. Darıca’da da başarılı olduk. Darıca’da seçimi kazanamadık. Ama her zaman seçime ortağız. Meclis üyelerine iyi projeleri alkışlayın diyoruz. Fatih Otağı’nın sınırında inşaat çalışması var. Tüm hafriyat otağa dökülüyor. Açıklamama karşılık Gebze Belediye başkanı yalan söylüyor dedi. Kısa sürede yaptığı işlerden sadece biri tanıdık bir şirkete temizlik ihalesini 66 milyon verilmiş. İki adaya da başarılar diliyorum. Parti büyüklerinize saygılı olup onları sokağa çıkaracaksınız. Eren Erdem’e de aramıza hoş geldin” diyorum” dedi.

“SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK”

Kongrede söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise, “Bugün buradaki delegeler bizim başımızın tacıdır. Üyelerimiz onları seçti ve bugün onlar da yönetimi seçecek. Bu süreçte emeği geçen tüm herkesi kutluyorum. İki adayımız da birbirinden değerli. Hangisi seçilirse seçilsin birlikte çalışacağız ancak bugünden sonra daha fazla çalışacağız, buna hazır olsunlar. Tek adam rejimini yıkmak için yola çıkacağız. Sorumluluğumuz büyük, birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var. Yeni yönetimlere şimdiden başarılar diliyorum” açıklamalarında bulundu.--

GÖKHAN AKTAŞ’IN YÖNETİMİ

Metin Öztürk, Günay Köse, Turan Kuruca, Serkan Güven,Mesut Akçam, Name Fidan Yılmaz, Hüseyin Cihan Özaltan, Sedat Durmaz, Mert Bayraktaroğlu, Esra Şeflek, Zekeriya Gültekin, Taner Turan ve Özlem Çelik

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Darıca’da, yeni, başkan, Aktaş!,
Yorumlar
Haber Yazılımı