Haber Detayı
01 Kasım 2017 - Çarşamba 14:51
 
CHP’den Adem Yavuz’a destek!
Gebze’de tapu sorunu yaşayan mahallelerden biri olan Adem Yavuz Mahallesi’ne destek CHP’lilerden geldi. Adem Yavuz Mahallesi sakinlerinin bir araya gelerek gerçekleştirdiği toplantıda konuşan CHP Gebze ilçe Başkanı Recep Dursun Mahallesi sakinlerini yarın gerçekleşecek olan Gebze meclisine davet ederek, “Sizler burada hak sahibisiniz. Meclis toplantısında sizleri orada görmek istiyoruz. Alın teriyle çalışan vatandaşlarımızsınız. Verdiğimiz önergemize destek vermenizi istiyoruz.” dedi.
Gebze Haberi
CHP’den Adem Yavuz’a destek!

Gebze’de tapu sorunu yaşayan mahallelerden biri olan Adem Yavuz Mahallesi’ne destek CHP’lilerden geldi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyeti CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, İl Yöneticisi Hikmet Koçoğlu, ilçe yöneticileri İsmail Sungur ve Olcay Öğüt ile birlikte hakları olan tapularına kavuşmayı bekleyen Gebze Adem Yavuz Mahallesi sakinlerine destek ziyaretinde bulundu.

SİZİN TOPRAĞINIZI SİZE SATMAYI DÜŞÜNÜYORLAR

Adem Yavuz Mahallesi sakinlerinin bir araya gelerek gerçekleştirdiği toplantıda konuşan CHP Gebze ilçe Başkanı Recep Dursun, 1985 yılından beri mahallede oturanlara tapu tahsis belgesi verildiğini hatırlatarak, “Vatandaşın beklentisi belediyelerin kendilerine tapularını vermesi. Burada 40 yıldır oturan vatandaşlarımız var. Bir takım bahanelerle sürüncemede bırakıyorlar. Yavuz Selim ve Hürriyet Mahallesinde de insanları müşteri gibi görüyorlar. Sizin konumuzda onlara yaklaşıyor. 10 gün önce bu dava bitti. Ancak belediye bu tapuları verirken rayiç bedel üzerinden vatandaşlara satmayı ön görüyor. Bu da yaklaşık olarak metrekaresi 800 ile 1200 lira arasında demek. Hak sahibi olduğunuz bu toprakları size satmayı düşünüyor” dedi.

2 KASIM’DA BELEDİYEYE DAVET ETTİ

Konuşmasına devam eden CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun 2 Kasım’da Gebze Belediyesi’nde gerçekleştirilecek olan Belediye Meclisi toplantısına Adem Yavuz Mahallesi sakinlerini de davet etti. Dursun, “2 Kasım’daki belediye meclis görüşmelerinde görüşülmesi için önerge verdik. Bedelini ödeyenlere bedelsiz bedelini ödemeyenlere ise düzenleme ortaklık payı düşülerek emlak satışı yapılmasını istedik. Sizler burada hak sahibisiniz. Meclis toplantısında sizleri orada görmek istiyoruz. Alın teriyle çalışan vatandaşlarımızsınız. Verdiğimiz önergemize destek vermenizi istiyoruz. Belediyenin vatandaşla barışması ve hakkını vermesi lazım” açıklamasında bulundu.

YANLIŞI KİM YAPTIYSA, YANLIŞ YANLIŞTIR

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise yaptığı konuşmasında, “En önemli görevim denetim, eksiği tespit edip çözümünü sizlerle bulmak ve sesiniz olmaktır. Çok samimiyetle ifade ediyorum ki derdimiz siyaset yapmak değil. Vatandaş, dilediğine oy verir. Sizden isteğimiz, vatandaşın oy verdiği partiye hesabını sormasıdır. Yanlışı, kim yaptıysa yanlıştır. Burada fırsattan istifade AKP’yi kötülemek gibi bir derdim yok. Bizim en önemli derdimiz, sıkıntınızı giderebilmektir. Vatandaşımız ne yazık ki korkarak örgütlenmeyi sağlayamıyor. Öncelikle hak sahibisiniz, onda tereddüt yok. Sizi de müşteri, işgalci gibi görüyorlarsa, buna kimsenin hakkı yok” dedi.

SİZİN SORUNUNUZ BENİM DE SORUNUM

Sizin sorununuz benim de sorunum diyen Hürriyet, “Bu hakkınızı alabilmenize dair sizin için yapabileceklerimin ilki en üst boyutta dile getirmektir. Meclise gider gitmez bunu yapacağım. Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallelerinde yaşanan benzer sorunu geçen hafta Bakan Bey ile konuştum. 02 Temmuz tarihli Gebze Belediye Meclis toplantısında CHP Grubu’nun verdiği önergenin görüşme için dahi kabul edilmemesi durumunda konuyu Meclis’te düzenleyeceğim basın toplantısında ulusal gündeme getirme, Bakanlığı bilgilendirme, sesinizi en üst makamlara ulaştırma konusunda gayretlerimiz en üst seviyede olacak. Her daim yanınızda olmaya söz veriyoruz. Birlikteliğinizi kaybetmeyin. Tek tek değil birlikte mücadele edin. Bölünürseniz hiç biriniz hakkınızı alamazsınız. Aranızda siyasi ayrışma da yapmayın” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’den, Adem, Yavuz’a, destek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı