Haber Detayı
05 Şubat 2020 - Çarşamba 12:26
 
CHP’den kapanan fabrikalar için “kriz” heyeti!
Siyaset Haberi
CHP’den kapanan fabrikalar için “kriz” heyeti!

5 milletvekilinden oluşan CHP heyeti, ekonomik kriz nedeniyle çok sayıda fabrikanın kapandığı Çayırova, Dilovası ve Gebze’de incelemede bulunacak.

CHP, yaşanan ekonomik kriz nedeniyle çok sayıda fabrikanın kapandığı Kocaeli’nin Çayırova, Dilovası ve Gebze’de incelemelerde bulunmak üzere bölgeye heyet gönderecek. CHP Grup Yönetimi, Türkiye’nin önemli sanayi merkezleri olan Kocaeli’nin Çayırova,  Dilovası ile Gebze  ilçelerinde ekonomik krizin etkilerini belirlemek ve  incelenmelerde bulunmak üzere 5 milletvekilini bölgeye gönderme kararı aldı.

TARHAN, HEYET BAŞKANI

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan'ın Başkanlığında kurulan heyette, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Giresun Milletvekili Necati Tığlı ve İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’tan oluşan heyet, 6-7 Şubat günlerinde üç ilçede sanayi bölgelerini ziyaret edecek, kapanan fabrikaların sahipleri ve çalışanları ile işçi-işveren örgütleriyle görüşmelerde bulunacak. Heyet, ekonomik krizin bölgede üretim-istihdam alanlarında yarattığı tahribatın ve ortaya çıkan sosyoekonomik sorunların boyutlarını araştıracak, belirlemelerini bir rapor halinde Grup Yönetimi’ne sunacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’den, kapanan, fabrikalar, için, “kriz”, heyeti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı