Haber Detayı
21 Haziran 2017 - Çarşamba 15:26
 
CHP'ye Sert Yüklendi!
Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşünü" eleştirerek "Soluğunuz yeterse Pensilvanya'ya kadar gidin, geri gelmeyin!" ifadelerini kullandı.
- Haberi
CHP'ye Sert Yüklendi!

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri  Devlet Bahçeli,  Twitter hesabından  CHP'nin yürüşüyle ilgili açıklamalar yaptı.

Bahçeli paylaşımlarında  CHP lideri  Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'nü sert şekilde eleştirerek "Yürüyün yürümesine de, aman düşmeyin; yarı yolda üşenip geri dönmeyin. Soluğunuz yeterse Pensilvanya'ya kadar gidin, geri gelmeyin!" ifadelerini kullandı.

İşte Bahçeli'nin açıklamaları:

"HAKLI OLAN DEĞİL PARASI OLAN KAZANIYORSA ADALET YOKTUR"

Kadir Gecesi; ilahi adaletin, arşı titretip göz kamaştıran, ibret verip hayranlık uyandıran lütuf,kerem ve mükâfatlarıyla dolup taşmaktadır. Adalet altı harfle yazılır; ama insanlığın sürekli aradığı,hasretini çektiği,umutla umutsuzluk arasında asırlarca gözlediği alın yazısıdır. Eğer hak, hakkı olanda değilse adalet yoktur.Eğer aklı ve haklı olan değil; pazısı güçlü,parası çok olan kazanıyorsa adaletsizlik egemendir.

"İKİYÜZLÜLÜK DEĞİL Mİ?"

Adalet bir hakkın hak sahibine devir işlemi, teslim meselesidir. Adalet yoksa zulüm vardır, zulmet hâkimdir, felaket yürüme mesafesindedir. Yürüyorlar, yazıyorlar, yüksek perdeden atıp tutuyorlar; neymiş adalet yokmuş! Buna bir şey diyemem, ama bunu dillendirenlere lafım çoktur. Birilerinin keyfine göre karar veren mahkeme ve hakim olunca adalet mülkün temelidir;olmayınca adalet dinamitlenmiştir. İkiyüzlülük değil mi?

"FETÖ'CÜLERLE BİR OLUP ADALETİ KATLEDENLER"

Mahkemelerden lehte karar çıkınca yaşasın, aksi yönde bir sonuç alınırsa kahrolsun; bu artık kof ve ucuz söylemlerin alıcısı yoktur.  MHP şühedanın yadigârı, Türk milletinin hizmetkarı, ecdadın varisi, Türk tarihin asli mirasçısıdır; boyun eğmeyecek, işgal edilemeyecektir. FETÖ'cülerle bir olup adaleti katledenler, özellikle partimize kumpas kuranlar; ne adaleti,ne ahlakı ağızlarına almasınlar,komik kaçıyorlar.

MHP düşmanlarının 1,5 yıldır kılıktan kılığa nasıl girdiklerini, Türk'e nefret kusanlarla aynı kümede nasıl toplaştıklarını iyi biliyoruz. Adalet bir şeyin olması gerektiği yer ve ellerde bulunması demektir.Buna göre gerçek adalet nerededir? Yolda mı?Dağda mı?Arada mı?Derede mi? Evlatlarımız şehit oluyor, adaleti yürürken bulacaklarını zannedenlerden çıt yok! Yedi düvel karşımızda, ama uygun adım yürüyenlerden ses yok! On yıllardır adaletsizlik hüküm sürüyordu, imtiyazlı çevrelerden hiç itiraz yok.

"SOLUĞUNUZ YETERSE PENSİLVANYA'YA KADAR GİDİN"

Millet kavrulmuş, yoksul düşmüş, eziyet görmüş, hisseden yok. Statükocular, eski konumlarını yitiren zevat zelzele geçirdikçe adalet diyor, sokaktan medet umup kaosa umut bağlıyor. Artık kör gözünü açtı. Yürüyün yürümesine de, aman düşmeyin; yarı yolda üşenip geri dönmeyin. Soluğunuz yeterse Pensilvanya'ya kadar gidin, geri gelmeyin!

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'ye, Sert, Yüklendi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı