Haber Detayı
23 Şubat 2017 - Perşembe 09:35
 
Çocuk Edebiyat Günleri’nin Konuğu Pelin Güneş Öğrencilerle Buluştu
Çayırova Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Edebiyat Günleri kapsamında her ay farklı bir yazarın konuk olduğu "Okuyoruz Söyleşiyoruz" projesine bu ay Çocuk Edebiyatı yazarı Pelin Güneş misafir oldu.
Çayırova Haberi
Çocuk Edebiyat Günleri’nin Konuğu Pelin Güneş Öğrencilerle Buluştu

 

Çayırova’lı çocuklarla bir araya gelen Güneş, öğrencilerle sohbet havasında bir söyleşi gerçekleştirdi. Yazarlık serüveninin basamaklarını anlatarak kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Pelin Güneş, günün sonunda ise öğrencilerin okudukları kitapları imzaladı.

Okuyoruz Söyleşiyoruz Projesi Eğitim Öğretim Dönemi Boyunca Devam Edecek

Çocuk Edebiyatı Günleri kapsamında gerçekleştirilen “Okuyoruz Söyleşiyoruz” projesi ile öğrenciler yaşlarına uygun birbirinden güzel kitapları okurken, aynı zamanda da ünlü yazarlarla tanışmaya devam ediyor. Eğitim- Öğretim dönemleri boyunca her yıl kendini yenileyecek olan projeden,  ilçe genelindeki tüm ilkokul 4. Sınıf öğrencileri faydalanabilecek. Bu ay Güzeltepe İlkokulu, Türkan Göktürk İlkokulu ve Yunus Ergüz İlkokulu öğrencileri ile Belediye Kültür Salonu’nda bir araya gelen Çocuk Edebiyatı’nın seçkin yazarlarından Pelin Güneş, yazarlık ve kitaplar hakkında öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Daha çok mizah yazmayı sevdiğini söyleyen Güneş “Hayatın içinden, karşıma çıkan herkes benim kahramanım olabiliyor. Bundan dolayı kitaplarımda anlattıklarım gerçek hayattan oluşuyor. Fantastik ve kurgu yazmayı sevmiyorum” diye konuştu. Yazının duyguları ifade etme aracı olduğunu belirten Güneş “Öğrencilik dönemimde yazar olmak gibi bir düşüncem yoktu. Yazar olmasaydım, yine çocuklarla ilgili bir meslek dalı yapardım mesela öğretmen olurdum” diyerek düşüncelerini paylaştı, günün sonunda ise öğrencilerin kitaplarını imzalayarak, söyleşisini sonlandırdı.

Bu Güne Kadar Projeden 10 Okul 1100 Öğrenci Faydalandı

Çayırova Belediyesi Çocuk Edebiyatı Günleri kapsamında “Okuyoruz Söyleşiyoruz” projesiyle bu güne kadar 4 yazarı Belediye Kültür Salonunda ağırladı. Bu zamana kadar Çayırova’da bulunan 10 okulun ve eğitim gören 1100 öğrencinin faydalandığı proje, önümüzdeki aylarda da yeni öğrencileri Seçkin Çocuk Edebiyatı yazarlarıyla ve kitapları ile buluşturmaya devam edecek.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocuk, Edebiyat, Günleri’nin, Konuğu, Pelin, Güneş, Öğrencilerle, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı