Çocuklarımıza devlet himayesi!
Haber
11 Ocak 2019 - Cuma 10:38
 
Çocuklarımıza devlet himayesi!
Kocaeli Valiliği, çocuklarımızın tehlikelerden korunması için güvenlik ve değerlendirme toplantılarını sürdürüyor. Vali Hüseyin Aksoy başkanlığında yapılan toplantıda çocukların korunması için gerekli tedbirler istişare edildi.
Kocaeli Haberi
Çocuklarımıza devlet himayesi!

Çocuklarımızın sokağın türlü tehlikelerine maruz kalmalarını engellemek, bedensel açıdan sömürülmelerinin önüne geçmek için korunma haklarının uygulamaya konulması amacıyla düzenlenen “Çocuk Koordinasyon ve Sokak Çocukları Koordinasyon” konulu toplantı Vali Hüseyin Aksoy’un Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan ve kurum müdürleri katıldılar.

ÇOCUKLAR İÇİN ÖNLEMLER ALINDI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkileri tarafından sokakta çalışan, çalıştırılan çocuklar ile ilgili İl Eylem Planının  sunumu ile başlayan toplantı, il genelinde yoğun şekilde sürdürülen uyarıcı ve uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele, okul içerisinde ve çevresinde güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, çocuklarımızın okul servisleriyle güvenli bir şekilde taşınması konularında ilgili kurumlar yapmış olduğu çalışmalar hakkında  bilgi sunumlarında bulundular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocuklarımıza, devlet, himayesi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı