Haber Detayı
02 Ağustos 2018 - Perşembe 17:44
 
Cuma Pazarı Kaldırıldı
Gebze Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis toplantısı Adnan Köşker Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen meclis toplantısında semt pazarlarının kaldırılarak kapalı pazarlara taşınması kararı alındı.
Gebze Haberi
Cuma Pazarı Kaldırıldı

Gündem maddeleri arasında yer alan Pelitli ve Mustafa Paşa mahallelerinde yer alan parsellerin Gebze-Darıca Metrosu için bedelsiz olarak tahsisi kabul edilerek, yeni istasyonların mülkiyet sorunları çözüldü. Gebze’de Muhtarlık İşleri Birimi Müdürlüğü kurulması da kabul edilirken,  Eylül ayında Gebze’de yapılacak Dünya Gençler Satranç Şampiyonası için İş birliği protokolü imzalanması da oy birliğiyle kabul edildi.

PAZARLAR KALKTI

Meclis’in en önemli gündem maddeleri arasında yer alan konu semt pazarlarının kaldırılması oldu. Yeni yapılan kapalı pazarlar nedeniyle, Osman Yılmaz’da kurulan Cuma Pazarı, Yenikent’de Kurulan Cumartesi Pazarı, Güzeller Mahallesi’nde kurulan Pazartesi Pazarı, Gaziler Mahallesi’nde kurulan Cuma Pazarı resmen oy birliğiyle kaldırıldı. Bu bölgelerde kurulan semt pazarları, artık Mevlana, Tatlıkuyu, Adem Yavuz gibi yerlerde kurulan Kapalı Pazarlarda yer alacak. Böylelikle Gebze’nin yıllar süren Cuma Pazarının kaldırılması mücadelesi nihayete ermiş oldu.

GEBZE'YE YENİ MEYDAN

Öte yandan Mahkeme kararıyla boşaltılan Gebze Hisar Koleji’nin bulunduğu alan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi. İmam Hatip Lisesi olarak kullanılacak bu alan nedeniyle Gebze İmam Hatip’in mevcut yeri de Meydan olarak düzenlenecek.

 

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cuma, Pazarı, Kaldırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı