Haber Detayı
26 Ocak 2017 - Perşembe 13:13
 
DARICA ADSM'DE RÖNTGEN BİRİMİ YENİLENDİ
Darıca Haberi
DARICA ADSM'DE RÖNTGEN BİRİMİ YENİLENDİ

             

       Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve merkeze bağlı Çayırova semt polikliniğinde yapılan çalışmalarla üç odadan oluşan röntgen birimi beş odaya çıkarıldı. Başvuran hastaların rahatlıkla bekleyebilecekleri röntgen birimi bekleme salonu oluşturuldu. Bekleme alanına ekran konularak hastalarımızın sıralarını bulundukları alandan rahatça takip etmeleri sağlandı. 

      Tüm cihazlar dijital olup çekilen röntgenler aynı anda ilgili hekimin ekranına yansımaktadır. Bu sayede hekimin tedavi planı daha kısa sürede oluşmaktadır.

Dijital görüntüler hastanın otomasyon sistemi üzerindeki dosyasında saklanmakta ve hekime daha önce yapılan tedaviler hakkında yardımcı olmaktadır.

       Radyoloji Birimine Marmara Bölgesinde çok az merkezde bulunan ve 3 boyutlu görüntü sağlayan ağız tomografisi cihazı kurumumuza hizmet vermeye başlayacaktır. Bu cihaz sayesinde dental anomallerin, kistlerin ve çene rahatsızlıklarının panaromik röntgende teşhis edilemeyen rahatsızlıkların 3 boyutlu görüntüler ile teşhisi sağlanmaktadır. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) lisansının alınmasını müteakip hastaların hizmetine sunulacak.

     Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi; hastalara daha kaliteli ve nitelikli hizmet verebilmek için yeniliklerine devam ediyor ve sağlıklı günler diliyor.

.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA, ADSM'DE, RÖNTGEN, BİRİMİ, YENİLENDİ, , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı