Haber Detayı
17 Kasım 2016 - Perşembe 15:10
 
DARICA’DA ENGELLERE YER YOK
Kısa adı (DAREN) olan Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi açtığı değişik kurslarla ilçedeki engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.
Darıca Haberi
DARICA’DA ENGELLERE YER YOK

Bu çerçevede yeni dönem kurs etkinliklerini başlatan Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi ( DAREN) özellikle tekerlekli sandalyede bulunan engelliler ve bedensel engelli vatandaşların istekleri doğrultusunda filografi ( bakır tel örgü sanatı) ve el sanatlarına yönelik kurslara ağırlık verecek.

YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Yaklaşık olarak her kursun toplam 480 saatten oluştuğunu ifade eden yetkililer, “yasal eğitim süreçlerini tamamlamış olan zihinsel engelli üyelerimize hizmet vermekteyiz. Eğitim verdiğimiz hedef kitlemiz özellikle yasal eğitim süreçlerini tamamlamış olup, 25 yaş üzeri herhangi bir kurumdan eğitim almayan şahısları kapsamaktadır. Eğitmen ihtiyacımız Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanmaktadır. Engelli üyelerimize el sanatları hususunda kendilerini geliştirmek, özgüvenlerini pekiştirmek, sosyal yaşamda destek olmak ve aynı zamanda ailelerine yalnız olmadıklarını htirmek için çalışıyoruz.Bu konuda Belediye Başkanımız Şükrü Karabacak, her türlü katkı ve desteği vererek çalışmalarımızda bizlere öncülük ediyor.” diyerek çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA’DA, ENGELLERE, YER, YOK,
Yorumlar
Haber Yazılımı