Haber Detayı
20 Ocak 2016 - Çarşamba 14:56
 
DARICA KENT KONSEYİNDE EĞİTİM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Darıca Kent Konseyi Kadın Meclisinin organize etmiş olduğu “Aile İçi İletişim “ konulu seminere Darıca’lı kadınlar ilgi gösterdi.
Darıca Haberi
DARICA KENT KONSEYİNDE EĞİTİM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezinde Nüans Eğitim Merkezi Psikolojik Danışman ve Rehberlik uzmanı Mustafa İşlek’in vermiş olduğu seminerde;aile içerisinde eşler arası işbirliği,anne ve babaların çocuklarından beklentileri,aile içi doğru iletişim için dikkat edilmesi gereken konular,aile içi iletişimde ve çocukların hayatında oyunun önemi gibi konularda ailelere eğitim verildi.

 

Kadın Meclisi üyeleri seminerin oldukça verimli geçtiğini, günümüzde televizyon ve internet gibi teknolojik cihazların olumsuz bir yan etkisi olarak ortaya çıkan aile içi iletişimsizliğin azaltılması ve özellikle kadınların bilinçlendirilmesine yönelik uygulamalara ağırlık verilmesi gerekliliği üzerinde dururken, yetkililer bu tür bilgilendirmeye yönelik çalışmaların devam edeceğini belirtiler.

 

Kadın Meclisi üyeleri Darıca Kent Konseyi Kadın Meclisi çalışmalarında desteğini esirgemeyen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a teşekkürlerini ilettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA, KENT, KONSEYİNDE, EĞİTİM, ÇALIŞMALARI, SÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı