Haber Detayı
10 Ocak 2016 - Pazar 10:54
 
DARICA MEDYA EVİ BASINIMIZA GÜÇ KATACAK
Darıca Haberi
DARICA MEDYA EVİ BASINIMIZA GÜÇ KATACAK

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınlarken,mesajında özgür ve tarafsız bir basının önemine dikkat çekti.

Başkan Karabacak mesajında, şeffaf bir yönetimin ve demokratik sistemin en önemli unsurlarından bir tanesinin özgür basın olduğuna dikkat çekerken,”kişi hak ve hürriyetleri ile  meslek ilkelerine bağlı kalmak koşuluyla, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok önemli bir misyonu üstlenen basın temsilcisi arkadaşlarımız çok iyi biliyoruz ki görevlerini en iyi şekilde yerine getirme adına he türlü fedakârlığı göstermektedirler.

Bilginin büyük önem taşıdığı günümüz dünyasında en önemli mesleklerden biri olan gazetecilikte, doğru haber, tarafsızlık ve özel hayata saygının basın çalışanları için öncelikli değerler olduğunu biliyoruz. Zor şartlar altında dahi görevlerini yürütme gayreti içinde olan gazeteciler, doğal olarak değişik risklerle karşı karşıyadırlar. Gazetecilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve basın özgürlüğünü kısıtlayan engellerin ortadan kaldırılması, kuşkusuz ki yerel ve ulusal medyamıza güç katacaktır.

DARICA MEDYA EVİ YEREL BASINIMIZA GÜÇ KATACAKTIR

Bizlerde yerel idareciler olarak özellikle bölgemizdeki yerel basının sorun ve sıkıntılarının çözümü adına elimizden gelen her türlü çabayı göstermekteyiz. Basında çalışan arkadaşlarımızın hep yanında olduk ve bundan sonraki süreçte de yanlarında olmaya devam edeceğiz. Darıca Belediyesi olarak geçtiğimiz günlerde meclis kararıyla Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne tahsis ettiğimiz Darıca Medya Evi ,bölge basınımıza önemli bir katkı sağlayacaktır.17 Ocak’ta “Basın Onur Günü” etkinlikleri kapsamında ülkemizin değişik yerlerinden gelecek olan Gazeteciler Cemiyet Başkanları ve bölge basınımızla birlikte açılışını yapacağımız medya evi şimdiden basın camiamıza hayırlı olsun.Karşılıklı güven ve saygı çerçevesinde bölgemizdeki basın mensubu arkadaşlarımızla bundan sonra da önemli çalışmalara imza atacağız..

Bu duygu ve düşüncelerle basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak çalışan basınımızın tüm çalışanlarını bir kez daha tebrik ediyor, hayatını kaybetmiş kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA, MEDYA, EVİ, BASINIMIZA, GÜÇ, KATACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı