Haber Detayı
21 Ekim 2016 - Cuma 10:22
 
DARICA'NIN HACILARI YEMEKTE BULUŞTU
Darıca Belediyesi, geleneksel hale getirdiği organizasyonla ilçedeki hac farizasını yerine getiren Darıca'lı hacıları Darıca Belediyesi Sosyal Tesislerinde verdiği yemekte bir araya getirdi.
Darıca Haberi
DARICA'NIN HACILARI YEMEKTE BULUŞTU

 

 

            Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Darıca Müftüsü Remzi Pehlivan, Darıca AK Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hülya Kodek ve ilçede görev yapan bazı imamların yanı sıra bay ve bayan hacılarla yakınlarının katıldığı program okunan ilahi ve ezgilerle başladı. Yenilen yemeğin ardından yemek duası okunurken protokol üyeleri birer selamlama konuşması yaptılar.

 

            ARTIK ÖRNEK İNSANLARSINIZ

 

            Bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak “bu yıl da hac farizasını yerine getiren siz değerli hacılarımızı evlerinizde tek tek ziyaret ederek kutsal topraklarda yaşadığınız o güzel günleri sizlerle paylaştık. Sizler artık toplumda örnek olarak gösterileceksiniz. Bu kutsal ziyarette edindiğiniz tecrübe , bilgi ve birikimlerinizi sevdiklerinizle paylaşacaksınız. Bu ziyaretlerimizin ardından düzenlediğimiz yemeğe katılımlarınız bizleri onurlandırmıştır. Kutsal topraklardan aldığınız feyzi ve bereketi aileniz, sevdikleriniz ve çevrenizdeki insanlarla birlikte en iyi şekilde paylaşmanızı temenni ediyorum. Yaklaşık bir aydır hepinizin evinize konuk olduk, bizleri en iyi şekilde ağırlayıp güzel anılarınızı bizlerle paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Haccınızın kabul olmasını temenni ediyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

           

            Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise programa katılan hacıların ibadetlerinin kabul olmasını temenni etti. Karaosmanoğlu, hac ibadetinin niteliklerinden bahsedip, haccın anlatılamayacak kadar güzel bir ibadet olduğunu, ancak yaşanarak öğrenileceğinin altını çizerken konuşmaların ardından protokol üyeleri yemeğe katılan hacılara günün anısına bir tablo hediye ettiler.

 

            BÜTÜN HACILAR EVLERİNDE ZİYARET EDİLDİ

 

            Darıca’lı hacıları her yıl evlerinde ziyaret etmeyi gelenek haline getirerek benzeri olmayan sosyal bir projeye imza atan Başkan Karabacak bu yıl da bu geleneği devam ettirerek, ilçe genelinde hac vazifesini yerine getiren 62 hacıyı evlerinde ziyaret edip kutsal topraklarda yaşadıkları anıları paylaştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA'NIN, HACILARI, YEMEKTE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı