Haber Detayı
21 Kasım 2017 - Salı 14:16
 
DARICALI MİLLİ ATLET BALKAN ŞAMPİYONU
Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde, Kocadere Köyü Parkuru’nda gerçekleşen 61. Balkan Kros Şampiyonası’nda Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü Sporcusu Ramazan Barbaros Gençler Kategorisinde Balkan Şampiyonu oldu.
Spor Haberi
DARICALI MİLLİ ATLET BALKAN ŞAMPİYONU

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde, Kocadere Köyü Parkuru’nda gerçekleşen 61. Balkan Kros Şampiyonası’nda Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü Sporcusu  Ramazan Barbaros Gençler Kategorisinde Balkan Şampiyonu oldu.

Genç Erkekler kategorisinde yarışan Ramazan Barbaros Balkan Kros Şampiyonasında bu dalda üçüncü kez üst üste şampiyon olan tek sporcu olarak tarihe geçerken şampiyonada toplam kez 19 podyuma çıkan Türk Milli Takımı açık arayla şampiyon oldu.

Türkiye’nin 19 madalya ile tüm zamanlardaki en başarılı ikinci sonucunu elde ettiği yarışlara dokuz ülkeden toplam 98 atlet katılırken, Türkiye, bireysel podyumlarda 4 altın, 5 gümüş, 4 bronz madalya elde etti. Takım podyumlarındaki 5 birincilik, bir ikinciliğin de eklenmesiyle toplam 19 podyuma ulaşan Türkiye,  2016 Cubrija’daki 20 podyumluk tarihi başarısından sonra yine rakipsizliğini ilan ederek gözünü önümüzdeki ay Samorin’de yapılacak olan Avrupa Kros Şampiyonası’na çevirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICALI, MİLLİ, ATLET, BALKAN, ŞAMPİYONU,
Yorumlar
Haber Yazılımı