İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Meteorolojiden Uyarı!
Meteorolojiden Uyarı!
Sıcak Haber
Sıcak Haber
Haber Detayı
21 Eylül 2017 - Perşembe 09:51
 
Darıca Ak Parti'nin YENİ KADROSU
Darıca Haberi
Darıca Ak Parti'nin YENİ KADROSU

Geçtiğimiz haftasonu gerçekleşen Darıca Ak Parti İlçe Teşkilatının yeni dönem kadrosu belirlendi. Kongrenin henüz oy verme işlemi gerçekleşirken kızımın okulu için çıktığığım İzmir yolculuğu bu kongreyi çok fazla detaylı olarak değerlendirmeme fırsat bulamadım.

Ama önümüzde koskoca bir dönem var… İzleyip görmenin dışında öngörülere ilişkinde bir değerlendirme yapılacak bir kadro değerinde gördüm.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın en önemli kriteri olan “belediyelerden iş alanlara listede yer vermeyin” koşulunun yanısıra kadroların gençleştirilmesitavsiyesi de bu değerlendirmeyi çerçeveleyecek esas olan konular. Ancak belediyelerden iş alan isimlerin yazılıp yazılmaması konusunu ben daha çok vicdani noktada değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Malum listeye yazılırken fabrikada çalışan bir ismin daha sonra kendi işini kurup belediye bağlantılı kazanç sağlayıp sağlamayacağını kimse bilemez. Ama geçmişte örneği var mı? Var…

Muzaffer Bıyık’ın hazırladığı listeye bakıldığında daha çok yıllardır partiye nakdi, manevi ve fiziki emek harcayan isimlerin kadroda yer bulduğunu gördüm… Nene Hatun Mahallesi’nde ki çalışmaları ve aldığı oy oranı ile o dönemde ödüle layık görülen mahalle başkanı Rüstem Kırkgül’ün , yıllardır Ak Parti açısından en zorlu nokta olan Bayramoğlu Mahallesi’nde sıradışı çalışmalar yapan Mahalle Başkanı İbrahim Pilavcı’nın listeye girmesi gençleşme kriterine uymasa da listede yer verilmesi açısından doğru karar olduğu düşüncesindeyim. Gençleştirme kriteri Savaş Yaşar, Mustafa Ak,Cüneyt Şentürk gibi isimlerle sağlanmış. Partinin belde kurucularından ve belde başkanlığı yapan Orhan Pala’nın listesinden son listeye kadar yer alan Menaf Yorgun’da ısrar edilmiş. Menaf Yorgun ve Fatih Ünsal,  Bıyık’ın ilk atandığı andan beri en yakın yol arkadaşları olarak sanırım Bıyık’ın özel kontenjanında yer almış gibi… Tecrübeli isimlerde var…Erdoğan Eyüpoğlu ve Enver Demirci’yi neredeyse partinin kuruluşundan beri tanırım. İkisi de yılları geride bırakırken çok ciddi deneyimler aldılar ve yansıttılar. Listenin akademisyen siyasileri ise gerçekten kaliteli…İsmail Ramazanoğlu, Ufuk Acay, Feramuz Sağlam  gibi hem fiziksel hem da beyinsel olarak iki dinamik isim benim listede ki başrollerim. Ramazanoğlu, Sağlam  ve Acay Üreten, düşünen, yönlendiren donanıma sahip iki isim.

Bu arada liste üzerinde etki yapılmış mı diye irdelemek gerekirse Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın Bıyık’a “bunu yaz, şunu yaz” dediği nitelikte bir isimle karşılaşmadım. Ama “Bunu yazma, şunu yazma” dediği isim var mı diye soruyu ters çevirerek bir değerlendirme yapılabilir.

Tanıtım Medya Birimini geçtiğimiz dönem başarı ile yürüten Gürhan Türk’ün listede olmaması, partinin yönetim kademelerinde yer almamasına karşılık her türlü hareketliliğinde yer alan Nihat Talı’nın hemşerisi Vekil Cemil Yaman’a rağmen dışarıda kalması, partinin SKM alanında en etkili isim olan Sezai Ata’nın dışarıda kalması belki sürpriz olarak değerlendirilebilir…. Kim bilir belki de bu isimler İl Yönetimi’nde Darıca’yı temsil ederler….

Listenin genel görüntüsüne bakıldığında benim anladığım, İl’den, Ankara’dan listeye isim yazdırma baskısından çok isim sildirme baskısı daha hakim gibi….Peki bu yeni dönem ana kademe yönetimi 2019 seçimleri için ne kadar etkili olur… Vatandaşla bire bir ilişki kurma becerisine sahip bir ekip.

Ama en önemlisi Ak Parti Merkezi Darıca’da ki belediye başkan adayını belirlediği an ilçedeki renk karışımını gökkuşağı bile kıskanacaktır….

Saygılarımla…

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, Ak, Parti'nin, YENİ, KADROSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı