Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 10:52
 
Darıca Belediyesi’nde Kadro Kayıtları Başladı
KHK ile taşeron işçilerin kamuda sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmelerinin yolunu açan düzenlemenin ardından Darıca Belediyesinde çalışan taşeron işçiler, gerekli evrakları hazırlayarak İnsan Kaynakları Eğitim Müdürlüğü’ne başvurularını yapmaya başladılar.
Darıca Haberi
Darıca Belediyesi’nde Kadro Kayıtları Başladı

Taşeron işçilerin başvurularının ardından tespit komisyonu incelemesi ve ilan süreci başlayacak. Ardından 24 Şubat’ta sınav süreci yaşanacak ve bu takvimin sonunda kadroya geçmeye hak kazanan taşeron işçiler kazanılmış haklarıyla birlikte belediyenin kurduğu Darıca A.Ş. isimli şirkete geçiş yaparak sürekli işçi olarak çalışmaya başlayacak. Darıca Belediyesi’ndeki taşeron işçilerin başvurularını yakından takip eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, düzenlemenin tüm işçilere ve ailelerine hayırlı olmasını temenni etti.

DARICA A.Ş.’Yİ KURDUK

Başkan Karabacak, “‪Cumhurbaşkanımız öncülüğünde hükümetimizin almış olduğu karar doğrultusunda belediyemizde taşeron şirketlerde çalışan personellerimizin kadroya geçiş sürecindeki çalışmalar devam ediyor, Darıca Belediyesi’nde 618 taşeron çalışanımız var. Bu çalışanlarımızın kazanılmış haklarıyla alakalı bütün çalışmayı yaptık. Devletimiz böyle karar alınca biz de gerekli adımları atarak Darıca A.Ş. adında şirketimiz kurduk. Bununla ilgili başvurular başladı, sınav komisyonu oluşturulacak.

1 NİSAN’DA TAMAMLANACAK

1 Nisan’da bu işlemler tamamlanacak. Devamında taşeronda çalışan kardeşlerimiz kazanılmış haklarıyla birlikte belediyenin kurduğu Darıca A.Ş. isimli şirkete geçiş yaparak sürekli işçi olarak çalışmaya başlayacak. Hükümetimiz böylelikle yüzbinlerce insanın hayalini gerçeğe dönüştürdü. Tüm çalışanlarımıza şimdiden hayırlı olsun.” diyerek düşüncelerini açıkladı. Darıca Belediyesi’nin ardından Gebze, Çayırova ve Dilovası Belediyesi’nde de taşeron işçi olarak çalışan işçiler kadroya geçmek için gerekli evraklı hazırlamaya başladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, Belediyesi’nde, Kadro, Kayıtları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı