Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 13:09
 
Darıca CHP'de Yeni Başkan Kim?
Darıca Haberi
Darıca CHP'de Yeni Başkan Kim?

CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Tayanç ani bir kararla görevinden istifa etti. Ebru Tayanç’ın örgüt içinde yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle istifa ettiği iddia edilirken, henüz istifa dilekçesini İl Kadın Kolları’na vermediği öğrenildi. Konu ile ilgili konuşan Tayanç, “İşlerim çok yoğundu ve bu süreç beni çok yıprattı. Kafam çok karışıktı ve eşimde artık müsaade etmedi. Parti içi bir sorun yaşanmadı” dedi. Darıca CHP İlçe Başkanlığı görevini yürütürken belediye başkanlığı için girişim yapan Yakup Törk’te Tayanç’ın istifası için, “Yaşanan bir anlaşmazlık, ters düşme ortamı yok. Tamamen kendi nedenleri ile ilgili almış olduğu bir karardır.”dedi.

EŞİM MÜSAADE ETMEDİ

CHP’de yerel seçimlere az bir süre kala neden görevinden istifa ettiğini açıklayan Başkan Tayanç, “İşlerim çok yoğundu ve bu süreç beni çok yıprattı. Kafam çok karışıktı ve eşimde artık müsaade etmedi. Gece 3- 4’te eve geliyordum işim gereği bu yüzden parti çalışmalarına artık randıman veremeyeceğimi düşünüyorum. Kimseyle şahsi sorunum yok.” diye konuştu.

PARTİ İÇİ SORUN YAŞANMADI

Yine CHP’liyim, yine Yakup Törk’ün yanındayım, çalışmalara destek vereceğim diyen Tayanç, “Parti içi bir sorun yaşanmadı. Yönetim kurulu üyelerim de devam edecek. Kimseyi etkileyecek bir şey söylemedim. Seçin sürecinde her zamanki gibi elimden geleni yapacağım ve partimin arkasındayım” açıklamalarında bulundu.

GÖZLER KAYA’DA

Darıca CHP ilçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Tayanç’ın istifasının ardından bu göreve gelecek isim ile ilgili Kocaeli CHP İl Kadın Kolları başkanı Songül Kaya’nın, insiyatifini tamamen kendisi aldığını, Darıca’da Yakup Törk, İlçe Başkanı Gürer Yıldırım’ın önerilerini dahi dikkate almayacağıda gelen haberler arasında. İl Başkanı Kaya’nın  Darıca CHP Kadın Kolları Başkanı olarak hangi isimde karar kılacağı merakla beklenirken sürpriz bir isimle yola devam edileceği de tahminler arasında.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, CHP'de, Yeni, Başkan, Kim?,
Yorumlar
Haber Yazılımı