Haber Detayı
01 Ocak 2016 - Cuma 18:54
 
Darıca'da Kar Keyfi Yapıyor
İki gündür devam eden kar yağışı sebebiyle Kocaeli beyaza bürünürken, Darıca Hayvanat Bahçesi sakinleri de karın keyfini çıkarıyor.
Darıca Haberi
Darıca'da Kar Keyfi Yapıyor

İki gündür devam eden kar yağışı sebebiyle Kocaeli beyaza bürünürken, DarıcaHayvanat Bahçesi sakinleri de karın keyfini çıkarıyor. Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bulunan Faruk Yalçın Hayvanlar Alemi ve Botanik Parkı'nda yaşayan hayvanlar 2 gündür yağan karın altında keyifli saatler geçiriyorlar. Hayvanat bahçesi sakinlerinden Sibirya kaplanı, lamalar, kuğular gibi soğukkanlı hayvanlar karın tadını çıkardı. Yağan kar en çok soğuk havalarda yaşamayı seven Sibiryakaplanının işine geldi. Soğuk havaya alışkın olan Sibirya kaplanı, karların arasındaki yiyecekleri alarak yedi. Kar yağışından memnun olmayan maymunlar, sürüngenler, kaplumbağalar, su aygırları ve Türkiye'nin ilk gergedanı 'Samir' ise kaloriferli ortamlarında yaşamayı tercih ediyorlar. Kar yağışından dolayı kafeslerin zarar görememesi için temizlik çalışması yapan Abdullah Ege, "Üşüyen hayvanlarımızı kar nedeniyle, soğuk nedeniyle kışlık alana aldık. Şu an kafeslerimiz zarar görmesin diye bütün kafeslerimizi temizliyoruz. Aynı zamanda gelen ziyaretçilerimiz kışlık alanda bütün hayvanlarımızı izleyebilirler" dedi.

Sibirya Kaplanının Kar Keyfi, System.String[] 

"KARIN YAĞMASINA EN ÇOK SİBİRYA KAPLANI SEVİNDİ"

Sibirya kaplanı için "Karı görünce çok sevindi" diyen Eğitim ve Pazarlama Müdürü Gökmen Aydın, "Havaların soğumasıyla birçok hayvanı içeriye aldık. Bunlar genellikle Güney Afrika ve Güney Amerika kökenli hayvanlar ama karın gelmesine sevinen hayvanlarımız da var, bunun başında ise Sibirya kaplanı geliyor. Sibiryasoğuğuna, kara, buza alışkın bir hayvan. Karı görünce çok sevindi. Dünden beri hep dışarıda. Sürekli hareketli ve güzel pozlar veriyor" şeklinde konuştu. "FOTOĞRAF MERAKLISI ZİYARETÇİLERİMİZİN YOĞUN İLGİSİ VAR" Karın yağmasıyla parkımızda kartpostallık görüntülerde çıkıyor diyen Aydın, "Özellikle dün ve bugün fotoğraf meraklısı ziyaretçilerimizin yoğun ilgisi var. Hem botanik güzelliğin hem de bu tür soğuk iklimi seven canlıların olduğu bir alan. Böylece kartpostallık görüntüler de çıkıyor" ifadelerini kullandı. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca'da, Kar, Keyfi, Yapıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı