Haber Detayı
03 Haziran 2018 - Pazar 16:49
 
Darıca’da Kutlayacağız
Darıca CHP İlçe Başkanlığı’nın Kazım Karabekir Mahalle Temsilcilik Açılışı adeta miting havasında gerçekleşti. Törk ve Akar konuşmasında “Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı’nı 24 Haziran akşamı Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda hep birlikte kutlayacağız” dedi.
 
 
 
Darıca Haberi


Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk ve Kazım Karabekir Mahalle Temsilcisi Başkanı Metin Güzel’in ev sahibi olduğu açılış törenine Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan, Kocaeli CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Tayanç, milletvekilleri adayları, meclis üyeleri, Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Halil Toprak, eski ilçe başkanları ve diğer partililer katıldı. Açılış programında sırasıyla Metin Güzel, Yakup Törk, Tahsin Tarhan, Cengiz Sarıbay ve Haydar Akar birer konuşma gerçekleştirdiler.

24 HAZİRAN'DA DEĞİŞTİRECEĞİZ

Kazım Karabekir Mahallesi’nde vatandaşlara hitap eden CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, ‘24 Haziran'da bunları değiştireceğiz’ dedi. 16 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin muhalefet gibi davrandığına dikkat çeken Akar “Erdoğan kalkmış şikâyet ediyor ve 24 Haziran’dan sonra ‘Faizleri düşüreceğiz, doları indireceğiz, işsizliği indireceğiz’ diyor. Sormadan edemiyorum 16 yıldır Erdoğan’ın elini tutan nedir? Neden 24 Haziran'ı bekliyorsun? Bugün her şeyi çıkardıkları KHK ile yapıyorlar, hiç beklemeye gerek yok bugün de bir KHK ile faizi düşürsün” dedi.

HEP AYNI NAKARAT

Bugün ülkede yaşanan sorunların 16 yıldır aynı olduğunu belirten Akar “Böyle bir ortamda billboardları süsleyip, ‘Ahdim olsun’ demek halka inançlarını daha da kaybettirmektedir. İktidarın vaatleri CHP’nin 7 Haziran’daki vaatleri. 7 Haziran vaatlerimizin Türkiye için ne kadar doğru vaatler olduğunu bir kez daha görmüş bulunmaktayız. Ülkemizde taşeron sorunu hala çözülmüş değil. Partimizin projeleri olan vaatlerini bile doğru anlamda hayata geçiremediler. KİT’lerdeki taşeronları almadılar. Aldıklarının büyük bir kısmı imzaladıkları taahhüt nedeniyle maddi sıkıntıyla karşı karşıyalar. Taşeron işçileri taahhütten dolayı davadan çekilmek zorunda kaldılar. Kendilerine bir de avukatlık ücreti yansıtıldı. Fazla çalışmadan dolayı kıdem tazminatı mahkemelikti. Kadroya alındıklarını düşündükleri için mahkemeden vazgeçtiler. Ama mahkeme masrafları, avukat ücretleri ile birlikte büyük bir maddi külfetin içine girdiler. Bunu bile halledemeyen bir iktidar ile karşı karşıyayız” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, ülkemizde sadece 2 yılda 175 bin esnafın kepenk kapattığına dikkat çekerek 24 Haziran sonrası göreve gelmeleri ile birlikte Esnaf Bakanlığı kurularak esnaf ve sanatkarların sorunlarının siyasette de geniş yer bulmasını sağlayacaklarını söyledi.

SON SÖZÜ HALK SÖYLECEK

Tarhan ise, “24 Haziran’da Muharrem İnce seçimi kazanacak, bizde mecliste çoğunluğu sağlayacağız. Bu kez hava CHP’den yana esiyor.  Muharrem İnce’nin yarattığı sinerji ve rüzgar 16 yıllık AKP iktidarını yerinden edecek. Gerçekten de Muharrem İnce’nin yarattığı rüzgar CHP ile birlikte muhalefete de sinerji kattı. Sanki bu kez Türkiye’de bir değişim havasını yaşanıyor gibi. Sokaklarda öyle diyor. Tabi seçmen sandıkta bu konuda son sözü söyleyecek.” dedi.

TÖRK NAZIM’I UNUTMADI

Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk ise sıcak havaya karşılık adeta miting ortamına bürünen açılış programına katılım gösteren herkese teşekkür etti. Törk bugün ölüm yıldönümü olan Nazım Hikmet’i de anarak bir şiirini okudu. 24 Haziran akşamı Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığını kutlayacaklarından hiç şüphesi olmadığını belirten Törk, “Bu zafer bizim olacak.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Darıca’da, Kutlayacağız,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı