Haber Detayı
03 Haziran 2018 - Pazar 13:24
 
Darıca’da Osmanlı Şerbeti Geleneği
Darıca Belediyesi, ramazan ayında gelenekleri devam ettirerek geçmişi unutturmuyor.
 
 
 
Darıca Haberi


Her akşam farklı bir camide teravih namazının ardından, cami cemaatine Osmanlı şerbeti ikramında bulunarak Osmanlı dönemine ait güzel bir geleneği devam ettiren Darıca Belediyesi sokak iftarlarıyla da mahalle halkına hep birlikte iftar açma imkânı sağlıyor. Darıca Belediyesi geçtiğimiz yıllarda başlattığı bir güzel geleneği devam ettirerek tarihe ve kültüre sahip çıkıyor. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte her akşam farklı bir camide teravih namazlarının ardından vatandaşa Osmanlı Şerbeti ikramında bulunan Darıca Belediyesi’nin bu uygulaması vatandaşlar tarafından takdir ediliyor.

DARICA’DA KÜLTÜRÜ YAŞATIYORUZ

Vatandaşlardan gayet olumlu tepki aldıkları bu tür çalışmaların bundan sonra da devam edeceğini ifade eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Bugün teravih namazı sonrası Fatih Orta Camii cemaatimize geleneksel Osmanlı Şerbeti ikramında bulunduk. Bizler Osmanlı ve Selçuk medeniyetlerinden gelme bir toplumuz. Çok eskilere dayanan ve ecdadımızdan kalma güzel bir gelenek olan ikram çeşmesi ile Darıca’da kültürümüze ait farklı desenleri görmeye ve yaşatmaya devam ediyoruz.

TÜM VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİ

Darıca’da her akşam ilçemizin farklı bir camisinde teravih namazının ardından vatandaşlara Osmanlı şerbeti ikramıyla programlarımızı devam ettiriyoruz. Ramazan ayı boyunda ilçemizde vereceğimiz sokak iftarlarıyla da mahalle halkımızı iftar sofralarında konuk edeceğiz. İlahiler ve semazen gösterileri eşliğinde tüm mahalle halkıyla birlikte hep birlikte iftarımızı açacağız. Tüm mahalle halkını iftar programlarımıza bekliyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Darıca’da, Osmanlı, Şerbeti, Geleneği,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı