Haber Detayı
13 Şubat 2017 - Pazartesi 07:53
 
Darıca Demokrasi Platformu'ndan Hayır paneli
Darıca Haberi
Darıca Demokrasi Platformu'ndan Hayır paneli

Darıca CHP'nin öncülük ettiği Darıca Demokrasi Platformu, dün Darıca'da "Anayasa değişikliği ne getiriyor? Hayır demezseniz ne olacak?" konulu bir panel düzenledi.

Darıca CHP'nin öncülük ettiği Darıca Demokrasi Platformu, dün Darıca'da "Anayasa değişikliği ne getiriyor? Hayır demezseniz ne olacak?" konulu bir panel düzenledi. Darıca Belediyesi Adnan Menderes Kültür Merkezi'nde yapılacağı duyurulan ancak "tadilat" gerekçesiyle yeri değiştirilen panel Nenehatun'daki İlbeyoğlu Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ve Yrd. Doç. Dr. Yücel Demirer'in konuşmacı olduğu panelin moderatörlüğünü ise Av. Yüksel Genç üstlendi. Panele, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve CHP Darıca İlçe başkanı Yakup Törk'ün yanı sıra çok sayıda Darıcalı katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasını ardından başlayan panelde konuşan Av. Yüksel Genç, "Türkiye 1946'dan beri birçok seçim ve referandum geçirdi. Ama 16 Nisan'daki referandum ülkemiz için bir eşik noktası olacak. Ya karanlığa doğru yuvarlanacağız ya da daha aydınlık bir Türkiye'ye adım atacağız. Hayır şu anda anketlerde önde. Bu nedenle Hayır diyenlere baskı uyguluyorlar. Susturmak için uğraşıyorlar." dedi.

ALTIOK: "EVET DİYENLER YARIN DA EVET DİYEBİLSİNLER DİYE HAYIR DİYORUZ"

Genç'in açılış konuşmasından sonra ilk sözü CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok aldı. Evet diyenlerin yarın da evet diyebilmeleri için Hayır diyeceklerini ifade eden Altıok, şöyle konuştu: "Bu referandum iktidarın yargılanmamak, sorgulanmamak, hesap vermemek için verdiği bir mücadeledir. Eğer gerçekten milli iradeyi savunuyorsanız iki seçenekten biri olan Hayır'ı seçmek suç olmamalı, Hayır diyenler engellenmemeli. Herkes açıkça Evet propagandası yapabiliyorken, valiler, kaymakamlar, rektörlere evet demek serbestken hayır diyenler kurşunlanıyor, göaltına alınıyor, hedef gösteriliyor. Referandum sürecine korkutarak, sindirerek sürüklüyorlar. Ama bizi yıldıramazsınız, sindiremezsiniz. Biz neden Hayır diyoruz? Evet diyenler yarın da Evet demeye devam etsinler diye Hayır diyoruz. Baskılara, zulümlere karşı olduğumuz için Hayır diyoruz."

DEMİRER: "TERÖRİST DEĞİLİZ, MUHALEFET ETMEK ANAMIZIN AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR"

Yrd. Doç. Dr. Yücel Demirer ise Türkiye'nin daha iyisine layık olduğunu belirterek "Türkiye, 2002'den beri devlet adamları tarafından değil parti adamları tarafından yönetilir hale geldi. Valiler, kaymakamlar, milli eğitim müdürleri partinin adamları gibi hareket ediyor. Gönül rahatlığıyla devlete başvuramıyoruz. Merkez Bankası başkanı Cumhurbaşkanı'ndan gelecek talimata göre faiz arttırıp azaltma kararı vermek zorunluluğu hissediyorsa aynı şekilde yüksek yargı mahkemede karar verme zorunluluğu hissediyorsa biz bu baskılara karşı tabi ki Hayır diyeceğiz. Türkiye'nin daha iyisine layık olduğunu düşündüğümüz için Hayır diyoruz. Bu kadar kutuplaştırılmış bir ortamdan aydınlığa çıkmak mümkün değil. Muhalefet yapmak anamızın ak sütü gibi helaldir. Muhalefet ediyoruz diye, Hayır diyoruz diye terörist değiliz. Kendi baskıcılıklarını gizlemek için terörist ilan ediyorlar." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, Demokrasi, Platformu'ndan, Hayır, paneli,
Yorumlar
Haber Yazılımı