Haber Detayı
11 Eylül 2018 - Salı 11:38
 
Demirci "Vatandaşın istediği olacak"
Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci Kent Meydanı projesi kapsamında iki okulun yıkılmasına ilişkin süreci değerlendirdi. Demirci, “Bugüne kadar vatandaşımız ne istediyse onu yaptık, istemediği bir şeyi de yapmadık. Yine öyle olacak.” dedi.
 
 
 
Çayırova Haberi


Demirci açıklamalarına şöyle devam etti.  “Meydanlar bir şehrin kimliğidir, prestij kaynağıdır dedik ve Büyükşehir Belediyemizle birlikte Kent Meydanını planladık. 4 mahallenin birleşme noktasında, 70-80 bin kişinin yaya ulaşım mesafesinde, 25 dönüm alanda, 30'un üzerinde tapunun kamulaştırmasını sabırla, adeta iğneyle kuyu kazarak hamdolsun gerçekleştirdik.  Büyükşehirimizle birlikte proje çalışmalarını da bitirip Çayırova tarihinin 100 milyon liralık bu en büyük yatırımının yapımına, proje kapsamında kalan yapıların yıkımıyla bismillah dedik. Kent Meydanımızı, ana arterlerin ulaşım ağının buluştuğu noktadan ilçenin dört bir yanına kan pompalayan adeta yaşayan bir şehrin kalbi olarak görüyoruz. Çayırova'da  4.5 yıldır gece gündüz sürdürdüğümüz hizmet seferberliğini bu dev yatırımla taçlandırıyoruz...Gururluyuz...Heyecanlıyız…Allah tamamına erdirsin İnşallah.”dedi.

EĞİTİME ÖNEM VEREN ÖNECLİKLİ İLÇELER ARASINDAYIZ

Demirci Türkiye’de eğitime destek veren öncelikli belediyeler arasında ilk 10 sıranın içinde bulunduklarının altını çizerek, “Ülke çapında Eğitime en büyük yatırımı yapan ilk 10 ilçe Belediyesi içindeyiz. Sadece yol, köprü yapan çöp toplama hizmeti yapan, klasik belediyecilik anlayışını çoktan aştık. Başta eğitim olmak üzere vatandaşımızın günlük hayatını ilgilendiren her alanda varız dedik ve 35 er derslikli iki adet, 24'er derslikli 2 adet olmak üzere 118 derslikten oluşan toplam 4 okulu belediye kaynaklarıyla hayata geçirdik. Daha önce Kent Park ve Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nin yapım aşamasında eski Çayırova İlköğretim  Okulunu  yıkıp Çayırova Ortaokulu'nu 5.5 ay gibi kısa sürede  hizmete sokmuştuk. Şimdi de Kent Meydanı Projemizi hayata geçirmek için Atatürk Mahallesinde iki okul yapmış ve proje kapsamında yıkılacak olan Fevzi Çakmak Lisesini buraya taşımıştık.  Milli Eğitim yetkililerimiz ve veliler ile yaptığımız  istişareler sonucunda Proje kapsamında yıkılacak Mehmet Akif İlkokulunun yıkımının eğitim öğretim dönemi sonuna bırakılmasına karar verdik. Önümüzdeki günlerde 24 Kasım Ortaokulu yanında hayata geçireceğimiz 24 derslikli ilkokulu yeni döneme yetiştirip Mehmet Akif İlkokulu öğrencilerimizi kalıcı okuluna kavuşturacağız. Öğrencilerimizin, velilerimizin ve tüm eğitim camiamızın her zaman yanındayız, destekçisiyiz. “dedi.

ISITMA ve TAŞIMA SORUNU OLMAYACAK

Vatandaşların eğitime devam edilmesi kararı verilen Mehmet Akif İlkokulu’nun ısıtma sisteminin lise bağlantısında olması ve lisenin yıkılması ile ısıtma sorunu yaşanacağı yönündeki sorularına da cevap veren Başkan Demirci, “Biz herşeyi düşünerek hareket ediyoruz. Mehmet Akif İlkokulu’nun ısıtma sistemi içinde bir formülümüz var. Oraya dev bir kombi montesi yapılacak. Hatta kantin ihtiyacını dahi düşündük. Okuldan kaydını alan öğrencilerin Atatürk Mahallesi’nde ki okullara gitmesi için taşıma yükünü de biz halledeceğiz. ‘Öyle kuyruğumuzu kıstırıp, biz projemizi yaparız, kim nerede nasıl okuyacak, nasıl bir başka okula gidecek, kim neyi nasıl yapıyorsa yapsın, bizim sorunumuz değil’ tarzıyla hareket edemeyiz. Bu şehirde kim ne sorunu yaşıyorsa yaşasın çözümünde orada olacağız.” dedi.

HABER: ADNAN AYVAZ

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Demirci, "Vatandaşın, istediği, olacak",
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı