Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 14:25
 
Dilovası'na bir müjde daha!
Her şey yükselen Dilovası için!
Dilovası Haberi
Dilovası'na bir müjde daha!

HABER: YAĞMUR SIR

Dilovası’nda eğitime 100 destek kampanyası kapsamında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve GEBKİM Eğitim Araştırma ve Sağlık Vakfı’nın işbirliğinde yaptırılacak olan 6 derslikli (120 öğrencilik) Dilovası GEBKİM Eğitim ve Sağlık Vakfı Anaokulunun protokol imza töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi. İmza törenine Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut katıldı. İmzalanan protokol çerçevesinde GEBKİM Vakfı tarafından inşa edilecek ve 1.700 m2 bahçe ile açık alana sahip olacak olan anaokulunda, 120 kişilik 6 derslik, eğitim salonu, uyku ve oyun odaları olacak.

 

KADIN İSTİHDAMINA DA KATKI SAĞLAYACAK

Vali Hüseyin Aksoy protokol imza töreninde yaptığı konuşmada; “Dilovası bölgemizde GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapılması planlanan anaokulunun imza protokolünü gerçekleştirdik. Özellikle organize sanayi bölgelerimizde çalışan kadın sayısının arttırılması, kadın istihdamının daha üst noktalara taşınması bakımından bu bölgelerimize yakın ya da bölgelerimizin içerisinde anaokullarının yapılmasını arzu ettik. Bu konuda ilk uygulamasını İMES Organize Sanayi Bölgemiz gerçekleştirdi ve bugünde GEBKİM Organize Sanayi Bölgemizde böyle bir protokol imzalıyoruz. Özellikle çalışan kadınların çocuklarını güvenle bırakabileceği bir anaokulunun bölgenin içerisinde veya yakınında olması kadın istihdamına çok önemli katkı sağlayacaktır. Bu yönüyle hem bölge insanının yararlanabileceği hem de OSB içerisinde çalışan insanların yararlanabileceği bir anaokulunu en kısa zamanda hizmete sokabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırsever kurum olarak GEBKİM Organize Sanayi Bölgemize, Başkanına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.

 

HEDEFİMİZ; OKULÖNCESİ EĞİTİMDE 100 OKULLAŞMA ORANINI SAĞLAMAK

Eğitimde başarımızı daha üst seviyelere taşıyabilmek için okul öncesi eğitimi önemsiyoruz.  3,4 ve 5 yaş grubundaki çocuklarımızı alabileceğimiz anaokulları sayısını her geçen yıl arttırıyoruz. Bu yıl Kocaeli’de okulöncesi eğitimde özellikle 5 yaş grubunda hedefimiz 100 okullaşma oranını sağlayabilmektir.  Bu yönde yoğun bir gayret içerisinde çalışıyoruz. Bu amaçla bu yapılan okulda hem başarımızı daha üst noktalara taşımak hem de 100 okullaşma noktasında bizlere de önemli fırsat yaratmış olacaktır. Bu bir okul projesi olmakla birlikte kadın istihdamının da daha üst noktalara taşınmasına katkı sağlayacak bir lokasyonda güzel bir projedir. Hayırlı olmasını diliyorum.” diyen Vali Aksoy, eğitime desteklerinden dolayı GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı ve yönetim kurulu üyeleri ile projeye katkı sağlayan bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

 

 

HERŞEY YÜKSELEN DİLOVASI İÇİN

Programda son olarak konuşan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ise, “120 kişilik modern anaokulu Yükselen Şehir Dilovası’na yakışacak.” diyerek müjdelerimizi bir bir sıralamaya devam edeceğiz. Çocuklarımızı seviyoruz. Eğitimin önemini biliyoruz. Dilovası’nın eğitimle yükseleceğinin farkındayız. Bu yüzden eğitimle ilgili adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz. Daha önce Montessori sınıfını ilçemizde açmıştık. Yine 24 sınıflı bir kız meslek lisesinin de temelini attık. Şimdi de ilçemize modern bir anaokulu kazandıracağız. Dilovası’nın gelişmesi için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Bu kapsamda bizleri desteğini esirgemeyen Valimiz Hüseyin Aksoy’a, GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı’ya ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’e teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı. Öte yandan Dilovası’nda yapılacak olan Dilovası GEBKİM Eğitim ve Sağlık Vakfı Anaokulunun protokol imza töreni Vali Hüseyin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı tarafından hayırlı olsun dilekleriyle imzalandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası'na, bir, müjde, daha!,
Yorumlar
Haber Yazılımı