Haber Detayı
24 Nisan 2016 - Pazar 12:58
 
Dilovası’nda 23 Nisan’a Coşkulu Kutlama
Dilovası Haberi
Dilovası’nda 23 Nisan’a Coşkulu Kutlama

Dilovası’nda  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96. Yıldönümü törenlerle kutlandı. Belediye önündeki Atatürk anıtına çelenk koyma töreninden sonra kutlamalar Belediye Kültür Merkezinde coşku içerisinde devam etti.

Çelenk koyma töreninden sonra  Belediye Kültür Merkezindeki kutlamalara  İlçe Kaymakamı Hulusi Şahin, Belediye Başkanı Ali Toltar, Jandarma Komutanı Deniz Barış Keser, Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz, Milli Eğitim Müdürü Murat Balay,  AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut, CHP İlçe Başkanı Kerem Aydemir, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Yapılan protokol konuşmalarıyla Ulusal egemenliğimizin önemi, Atatürk’ün çocuklarımıza ve dünya çocuklarına 23 Nisan çocuk bayramı armağan edişinin önemi anlatıldı. Yapılan sinevizyon gösterileriyle TBMM’nin kuruluşunu ve orada yaşanan ve  tarihe not düşülen  olaylar anlatıldı. Mehmet Zeki Obdan İlkokulu ve Akşemsettin İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı gösteriler büyük ilgiyle izlendi ve bol alkış aldı. Programın sonunda okullar arası 23 Nisan konulu, resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında ödüller Kaymakam Hulusi Şahin, Belediye Başkanı Ali Toltar ve diğer protokol üyeleri tarafından takdim edildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’nda, 23, Nisan’a, Coşkulu, Kutlama,
Yorumlar
Haber Yazılımı