Haber Detayı
29 Temmuz 2018 - Pazar 16:08
 
Dilovası’nda Hayat Kurtaran Islah
Devlet Su İşleri (DSI) Genel Müdürü Murat Acu, Dilovası Dilderesi Islahı kapsamında yapılan tesis, geçtiğimiz günlerde meydana gelen yoğun yağışlar sonucunda oluşabilecek taşkın riskini ortadan kaldırıp, olası can ve mal kaybını önlediğini açıkladı.
Dilovası Haberi
Dilovası’nda Hayat Kurtaran Islah

Devlet Su İşleri tarafından muhtemel dere taşkını riskini ortadan kaldırmaya yönelik yapılan Dilovası Dilderesi Islahı ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi içerisinden geçen fabrika ve esnaf mahallelerindeki taşkın riski minimize edilmişti. Geçtiğimiz günlerde Gebze Bölgesi’nde etkili olan yoğun yağışların ardından birçok bölgede sel ve taşkın meydana gelmiş, 8 kişilik bir aile de sel de mahsur kalmıştı. Tüm bunlara karşın Dilovası Diliskelesi’nde yapılan ıslah çalışmaları neticesini göstermiş herhangi bir taşkın ve sel meydana gelmedi.

RİSK ORTADAN KALKTI

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Devlet Su İşleri (DSI) Genel Müdürü Murat Acu, “Kocaeli Dilovası Dilderesi Islahı kapsamında yaptığımız tesisler geçtiğimiz günlerde meydana gelen yoğun yağışlar sonucunda oluşabilecek taşkın riskini ortadan kaldırmış olup olası can ve mal kaybını önlemiştir.” dedi.

 

 

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası’nda, Hayat, Kurtaran, Islah,
Yorumlar
Haber Yazılımı