Haber Detayı
08 Şubat 2017 - Çarşamba 11:57
 
Dilovası Nüfus Müdürlüğünden vatandaşa uyarı!
Dilovası Haberi
Dilovası Nüfus Müdürlüğünden vatandaşa uyarı!

Ülke genelinde dağıtımına başlanan yeni kimlik kartlarına vatandaşlar büyük ilgi gösterince, Nüfus Müdürlüklerinde yoğunlaşmalarda başladı.

Vatandaşların mağduriyet yaşamamasını isteyen Dilovası İlçe Nüfus Müdürü Hasan İstif, gerekli tedbirlerin alındığını vatandaşların ve muhtarlıkların konuya duyarlı olmasını istedi. İstif yaptığı açıklamada; “TC kimlik kartlarının dağıtımına 2017 yılı başından itibaren Türkiye genelinde başlanılmış olup yapılan plan dahilinde işlemler sürdürülmektedir.

SÜRE KISITLAMASI YOK

Yeni kimlik kartlarının verilmesi ile birlikte eski tip nüfus cüzdanı verilmesi işlemine son verilmiş olsa da eski nüfus cüzdanları geçerliliğini yeni kimlik kartı alınıncaya kadar korumaktadır. Yeni kimlik kartı alımı için herhangi bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Vatandaşlarımız dilediği zaman yeni kimlik kartlarını alabileceklerdir.

ÖNCELİK ÜNİVERSİTE SINAVINA GİRECEKLERE

Üniversite sınavına girecek olan öğrencilerin ellerindeki nüfus cüzdanları genellikle resimsiz olduğundan ve resimli kimlik belgesi olmadan sınava giremeyeceklerinden kimlik kartı alımı için müracaatta bulunmaktadırlar. Ellerinde fotoğraflı ve geçerli bir  nüfus cüzdanı bulunan vatandaşlarımızın yeni kimlik kartı alımı için acele etmesini gerektirecek herhangi bir zorluk bulunmadığından üniversite sınavına girecek öğrencilerimizi mağdur etmemek açısından önemli olduğu düşünülmektedir.

GÜNDE 40 KİŞİYE VERİLECEK

Yapılan plan dahilinde sabah mesai başlangıcında 20,  öğlen mesai başlangıcında 20 olmak üzere günde 40 kişiye numara verilecek kimlik kartı başvuruları alındığından vatandaşlarımız mağdur edilmeden kimlik kartlarının değişimi sağlanmış olacaktır. Konunun vatandaşlarımıza duyurulması  hususunda gereğini rica ederim.”dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası, Nüfus, Müdürlüğünden, vatandaşa, uyarı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı