Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 09:06
 
“DİN SİYASETE ALET EDİLMEMELİ”
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Müftüsü Sinan Cihan’a gerçekleştirdikleri ziyarette, bazı din görevlilerinin siyaset yaptığı hususunda duyumlar aldıklarını ve müftülüğün bu konuda gerekli adımları atmasını istediklerini dile getirdi
Siyaset Haberi
“DİN SİYASETE ALET EDİLMEMELİ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Yönetim Kurulu üyeleri ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebi ile Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan’ı makamında ziyaret etti. Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan’ın nezdinde tüm din görevlilerinin haftasını kutladıklarını söyleyen CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Geçtiğimiz aylarda göreve başladığınız ilimizde başarılı çalışmalara imza atacağınızı inanıyoruz” dedi.

DİN SİYASETE ALET EDİLMEMELİ

Camilerin herkesi kucaklayan ibadet yerleri olduğunu belirten Sarıbay, “Bu sebeple de din görevlilerimizin yürüttüğü bu kutsal göreve siyasetin alet edilmemesini diliyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi, okullara, kışlaya ve camilere asla siyaset girmemelidir. Bu hususta bazı din görevlilerinin, çalışmalarını icra ederken siyaset içerikli konuşmalar yaptığı, sosyal medyada bu tarz paylaşımlarda bulunduğu duyumları aldık. Sizlerden isteğimiz bu konuda gerekli adımları atmanızdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “DİN, SİYASETE, ALET, EDİLMEMELİ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı