Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 12:05
 
Dürüstlük kazanacak!
Saadet Partisi Çayırova Belediye Başkan Adayı Yusuf Aksu, Cumhuriyet Mahallesi esnaflarını ziyaret etti.
Çayırova Haberi
Dürüstlük kazanacak!

Saadet Partisi Çayırova Belediye Başkan Adayı Yusuf Aksu, Cumhuriyet Mahallesi esnaflarını ziyaret etti. Alışılmış siyasi kalıpları ortadan kaldıracağını ifade eden Aksu, Çayırova’da halkıyla bütünleşen ve arasına mesafe koymayan samimi, dürüst ve adil bir yönetim kuracağız. Çayırova halkı artık kendisine tepeden bakan ve kaynaklarını israf edenlere pirim vermeyecek’ dedi. 

ESNAFLAR DERTLİ

Cumhuriyet Mahallesinde esnafları ziyaret eden Belediye Başkan Adayı Yusuf Aksu, esnafların sıkıntılarını ve beklentilerini dinledi. Bölgede Belediye’ye ait dükkânlarda kiracı olarak faaliyet gösteren esnaflar Aksu’ya, Belediye yönetiminin yaptığı aşırı yüksek zamlardan dolayı geçinemediklerini belirttiler. Konuyla alakalı 2018 Yılında Saadet Partisi Çayırova Belediye Meclis Üyeleri tarafından meclise verilen önergeyi esnaflarla paylaşan Aksu, Çayırova’nın bütün esnafları için kolaylık ve olanak sağlamak bizim asli görevimizdir şeklinde konuştu.

BİZ UYARMIŞTIK

2018 Yılında Belediye Meclisine gelen gündem maddesinde, Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Belediyeye ait dükkânlara yüzde 110’a varan zamlar söz konusu olmuştu. Saadet Partisi meclis üyeleri bu konuda uyarıda bulunarak, ‘bölgenin ticaret hacminin bu rakamları kaldıramayacağını ve dolayısıyla esnafımızın sıkıntı yaşayacağını belirttik ve çözüm önerisinde bulunmuştuk. Belediyenin bu dükkânlardan elde ettiği gelir Belediye bütçesinin binde birine tekâmül ediyor. Bu kadar küçük bir gelir için vatandaşı sıkıntıya sokmak yerine bu sene zam yapılmasın ve gelecek sene bütçe ve gelir gider tablosuna göre yeniden bir değerlendirme yapılsın dedik.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dürüstlük, kazanacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı