Haber Detayı
13 Ocak 2017 - Cuma 14:25
 
“Ekmeğe zammı gerektirecek bir durum yok”
Yen yılla birlikte gündem gelen ekmek zammıyla ilgili bir açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ekmeğe zammı gerektirecek bir durum olmadığını söyledi.
Kocaeli Haberi
“Ekmeğe zammı gerektirecek bir durum yok”

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı yeni yılın gelmesiyle birlikte birçok üründe yapılan zam ve un fiyatlarının artışının ardından ekmek fiyatlarına zam yapılmasını istemişti. Unda devam eden fiyat artışına Hükümetin dur diyememesi halinde zamlı un fiyatlarının ekmek fiyatlarında da artışa neden olacağını belirtmişti.

Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı da konu ile ilgili geçtiğimiz hafta gazetemize yapmış olduğu açıklamada Kocaeli’de de çalışmaların sürdüğünü açıklamıştı. Sarı, “Net bir durum söz konusu değil. Fırıncılar Odası Başkanımız gereken açıklamayı yapmış. Çalışmalarımız Kocaeli’de de sürüyor. Tamamlandığında Kocaeli’de de gereken açıklama yapılacaktır” ifadesine yer verdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ekmek zammı iddiaları ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Çelik, buğday ve un fiyatlarında ekmeğe zammı gerektirecek bir durum olmadığını söyledi. Bakan Çelik açıklamasının devamında "90 gün vadeli vade farksız buğday satışını başlatıyoruz" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Ekmeğe, zammı, gerektirecek, bir, durum, yok”,
Yorumlar
Haber Yazılımı