Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 09:05
 
Engellilere eziyet çektiriyorlar
Gebze Haberi
Engellilere eziyet çektiriyorlar

Millet ittifakının CHP’li Gebze Belediye Başkan Adayı Avukat Recep Dursun, engelli vatandaşlarımızın yok sayıldığını ve engelliler adına hiçbir çalışma yapılmadığını kaydetti. Başkan Adayı Dursun, “Gebze’de engelliler adına yapılan sarı şeritlerin hali içler acısı” dedi.

YILDA BİR GÜN HATIRLANIYORLAR

Millet ittifakının CHP’li Gebze Belediye Başkan Adayı Avukat Recep Dursun Gebze’de engellilerin pek çok sorun yaşadığını ve engellilerin sadece Engelliler Gününde hatırlandığını kaydetti. Başkan Adayı Recep Dursun, “Engelli vatandaşlarımız sadece yılda bir gün hatırlanıyor. Onun dışında hatırlandıkları yok. Onların hayatını kolaylaştırmak bir yana daha çok eziyet çektiriyoruz. Gebze’de engelliler adına yapılan sarı şeritlerin hali içler acısı” dedi.

PLANSIZ VE DÜZENSİZ YAPILMIŞ

Gebze’deki pek çok sarı şerit alanının gözden geçirilmesi çağrısını yapan Recep Dursun, “ Yaya kaldırımlarına yapılan ve "sarı çizgi" olarak bilinen bantların yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Görme engelli kardeşlerimizin kentte yürüme şansları yok. Yürüme hakları ellerinden alınmış. Sarı çizgilerin nereden başladığı nerede sonlandığı belli değil.  Plansız ve düzensiz yapılan sarı çizgilerden ötürü engelli vatandaşlarımız zorluklar yaşıyor” ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engellilere, eziyet, çektiriyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı