Erbakan Kocaeli’yi istedi!
Haber
15 Nisan 2019 - Pazartesi 17:04
 
Erbakan Kocaeli’yi istedi!
Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Kongresi’ni gerçekleştirdi. Mehmet Aras’ın yeniden İl Başkanlığı’na seçildiği kongrede konuşan Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, “Biz millet olarak Cumhuriyet tarihinin en borçlu dönemini yaşıyoruz” dedi.
Kocaeli Haberi
Erbakan Kocaeli’yi istedi!

Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Teşkilatı’nın Olağan 1.Kongresi Genel Başkan Dr.Fatih Erbakan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Kongreye partililer yoğun ilgi gösterirken, Kurucu il Başkanı Mehmet Aras, seçilmiş Başkan oldu.  İzmit Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen kongrede ilk olarak Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras bir konuşma yaptı. Aras, “Bu muhteşem atmosfer bizlere bir gerçeği haykırıyor. Buradan ilan ediyorum ki, sayın genel başkanımız il seçimde cumhurbaşkanı olacaktır” diye konuştu.  İl Başkanı Aras’ın ardından Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Biz Yeniden Refah Partisi olarak ülkemizin en temel meselelerinden birisi olan ekonomi konusuna en büyük hassasiyeti gösteriyoruz.

ARTAN BORÇLAR FELAKETTİR!

Bugün Türkiye'de 82 milyon vatandaşın uçan kuşa borcu var. Biz millet olarak Cumhuriyet tarihinin en borçlu dönemini yaşıyoruz. Özel sektör, devlet ve millet olarak toplam borcumuz 900 milyar dolar seviyesine çıktı. Bu 900 milyar dolar borçtan dolayı her sene devlet, millet ve özel sektör 100 milyar dolar borç faizi ödemek zorundayız. Bu Erbakan Hoca'mızın tabiriyle 'Firavunların piramitlerine taş taşıyan köleler haline gelmişiz haberimiz yok' Sadece vatandaşın bireysel olarak bankalara borcu 2002 yılında 6 milyar lirayken, 2018 yılına gelindiğinde 550 milyar liraya çıkıyor. Bu, bu iktidar döneminde vatandaşın bankalara borcu 90 misli artmış demek. Bu tam bir felakettir."

2023’TE KOCAELİ’YE TEŞEKKÜR EDECEĞİZ’

Dr. Erbakan, “Biz Yeniden Refah Partisi’ni 4 ayrı emniyete alarak kurduk. Toplantımız, Yeniden Refah sancağının en yüksek surlara dikilmesine vesile olsun. Kocaeli’nin tüm bilboardlarına teşekkürler Kocaeli yazmayı nasip etsin. Sizin bu gayretinizle 2023 seçimleri sonrası teşekkürler Kocaeli diyeceğiz. Bütün kısıtlı imkanlara rağmen Yeniden Refah Partisi’ni direklere asan gençlere Allah bunu da nasip edecektir. İnşallah önümüzdeki yıllarda zalimlerin, siyonizmin diz çöküşünü göreceğiz. Bu partiyi Erbakan Hoca kurdu diyorlar. Biz de diyoruz ki İncil’i ve Tevrat’ı da Cenab-ı Allah göndermişti” şeklinde konuştu.

‘ERBAKAN’IN SANCAĞINI TAŞIYACAK

Saadet Partisi’ni de eleştiren Fatih Erbakan, “Erbakan Hocanın yolundan yürümek Milli görüş prensiplerine uymakla olur. 8 senedir 40 tane ayrı iş yapıp hala bu yanlışlara devam edip yine de peşinizden gelmemi bekleyemezsiniz. Erbakan’ın sancağı ikinci 40 yılında Yeniden Refah Partisi tarafından taşınacaktır. Dünyada siyonizmin tek antibiyotiği olan milli görüşü artık layıkıyla temsil etmenin zamanı gelmiştir. 50 senelik tertemiz başarılarla dolu geçmişin yeniden canlanma vaktidir. Biz sırtımızı dış güçlere değil, Sultan Abdul Hamit Han Hazretlerine ve Erbakan hocamıza dayayarak yola çıktık. Bu istikametten ayrılmadığımız sürece bütün dünya bir araya gelse sırtımızı yere değdirmez” dedi.

YENİ İL YÖNETİMİ

İl Başkanı Mehmet Aras, Abdulsamet Kara, Ahmet Emre Aydın, Ahmet Laçin, Ahmet Öden, Ali Osman Aydın, Ali Tanrıverdi, Ali Taştan, Basri Çayır, Bayram Kır, Burhan Aslan, Bünyamin Kahraman, Celal Dülger, Cengiz Adıberi, Cevdet Epil, Emin Gürcan, Erkan Katırağ, Gökhan Aktürkoğlu, Hüseyin Balkaya, Hüseyin Sami Aytaç, Hüseyin Yeşilkır, İbrahim Şenmemiş, İbrahim Tekeli, İsmail Aslaner, İsmail Hıra, Kamil Tokgöz, Lütfullah Kadıoğlu, Mahmut Düğün, Maşallah Söğüt, Mustafa Bayazıt, Mustafa Can, Mustafa Kabaca, Mustafa Sezgin, Nejat Ferhatoğlu, Nimetullah Durak, Oğuz Sağlam, Osman Cebir, Recep Ahmet Kam, Rıdvan Özay, Süleyman Kabaca, Süleyman Özkan, Şafak Efe, Şahin Karagöz, Tuncay Taşkın, Uğur Madenci, Yakup Aynacı, Yasin İnceoğlu, Yaşr Birgül, Yılmaz Karagülle, Yücel Erdoğan, Zeynel Bulut.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erbakan, Kocaeli’yi, istedi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı