Haber Detayı
12 Şubat 2016 - Cuma 10:01
 
Erbakan Vakfından Başkan Demirci’ye Ziyaret
Erbakan Vakfı Çayırova Şubesi Başkanı Osman Nuri Öğüt ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Şevki Demirci’yi makamında ziyaret etti.
Çayırova Haberi
Erbakan Vakfından Başkan Demirci’ye Ziyaret

Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette, Başkan Osman Nuri Öğüt’e Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Emin Altıparmak ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. Başkan Öğüt Vakıf çalışmalarıyla ilgili Belediye Başkanı Şevki Demirci’yi bilgilendirdi. Öğüt, Erbakan Vakfı ile merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Milli Görüş ilkeleri çerçevesinde ilmi, ahlaki, iktisadi ve siyasi alanlarda çalışma yaptıklarını belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Öğüt ve beraberindeki heyete teşekkürlerini ileten Belediye Başkan Demirci, Erbakan Vakfı’nın bir ideali temsil ettiğini ifade etti. Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Demirci, Türkiye’nin gelişiminde çok büyük katkıları olduğunun altını çizdi.  

Demirci, “Hepimiz biliyoruz ki Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız ülkemizin kalkınması, büyümesi, ekonomik, askeri ve sanayi alanında güçlenmesi adına çok önemli fikirleri siyaset alanına taşımış bir büyüğümüzdü. İlmi, ahlaki, iktisadi ve siyasi alanlarda birçok yeniliğe imza atmış değerli bir siyaset adamıydı. Bugün onun fikirlerinden mülhem hedeflerle ve anlayışla yeniliklerle ülkemiz emin ellerde. Gerek hükümetimiz, gerekse de cumhurbaşkanımız, merhum hocamızın yanında yer almış ve aynı amaçla Türkiye’ye hizmet etmişlerdir. Sizlerde biliyorsunuz ki artık ülkemiz askeri, ekonomik alanda çok önemli bir yol kat etmiş, dünya üzerinde söz sahibi olmuştur. Bizlere düşen ise ülkemizin yerel alanındaki yani ilçemizdeki yatırımları hızlandırmak, hem ülkemize hem de ilçemize yenilikler katmaktır. Devam eden çalışmalarımız var. Projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz.  Aynı zamanda altyapı ve üstyapıda da çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Modern bir Çayırova’yı inşa ederken, halkımızın ihtiyaçlarını da biliyor, onlara göre hareket ediyoruz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erbakan, Vakfından, Başkan, Demirci’ye, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı