Haber Detayı
12 Eylül 2018 - Çarşamba 14:38
 
Erdoğdu; “Çözüm getirmek istiyoruz”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu siyasal ve ekonomik krize yönelik çözüm yöntemlerini anlatmak üzere geldiği Kocaeli’de “İş ve emek dünyası ile bir araya gelerek hem sorunları tespit etmek hem de bu sorunlara çözüm getirmek istiyoruz” dedi
 
 
 
Siyaset Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile Parti Meclisi üyesi Dr. Ayşe Eser Danışoğlu partinin 81 ilde başlattığı siyasal ve ekonomik krize yönelik çözüm yöntemleri oluşturma çalışması kapsamında ilimize geldi. Erdoğdu’nun Kocaeli programı kapsamında ilk ziyaret ettiği yer CHP Kocaeli İl Örgütü oldu. CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, İl Başkan Yardımcılarından Kocaeli heyet başkanı Sabriye Şahin, Demet Karaman, Seda Oral, İl Kadın Kolları Başkanvekili Selvi Beyhan, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve parti üyeleri ziyarette hazır bulundu.

CHP EZİLEN İNSANLARIN SESİ OLACAK

Program hakkında bilgi veren İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Türkiye’nin ekonomi ile ilgili sıkıntılarını tüm ilgililere anlatmak üzere partimiz tarafından bir çalışma başlatıldı. Programlar kapsamında gerek onların sıkıntılarını dinlemek gerek partimizi çalışmalarını anlatmak üzere bir araya geleceğiz” dedi. Yaşanılan kriz sebebi ile insanların karşılaştığı zorluklara dikkat çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ise, “Ezilen insanlar adına ezilen insanların yaşadıklarını anlatmak bizim üzerimizde. Kimsenin varlık şirketleri üzerinden insanları kurtarmak gibi dertleri yok. Cumhuriyet Halk Partisi ezilen insanların sesi olacak” diye konuştu.

HEM İŞ HEM EMEK DÜNYASI ETKİLENDİ

Erdoğdu konuşmasına şu sözlerle devam etti; “Türkiye’de son iki aydır döviz kuru oynaklığı, Türk lirasının aşırı değer kaybetmesi sebebiyle ekonomik kriz içerisindeyiz. Bu kriz hem iş hem emek dünyasını derinden etkilemeye başladı ki daha başındayız daha da derinleşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Londra’daki konuşmasında faizin enflasyona sebebi olduğunu söylemesi ve bununda iktisadın temel prensiplerine tamamen ters olduğunun bilinmesi, Merkez Bankası’nın yaptırımları, yanlış ekonomi yönetimi, Donald Trump’ın Türkiye ekonomisi ile ilgili tehditkar açıklamalarıyla yaşanılan kriz derinleşti ancak bu krizin temel sebebi 16 yıllık AKP iktidarı boyunca uygulanan yanlış politikalardır.

 

ÖNCEKİ KRİZLERE BENZEMİYOR

İş ve emek dünyası ile bir araya gelerek hem sorunları tespit etmek hem de bu sorunlara çözüm getirmek istiyoruz. Partimiz olarak seri bir toplantı planladık ve bende Kocaeli’de görevlendirildim. Bugün bir dizi ziyaret gerçekleştireceğiz. Şu an ülkemizde yaşanılan kriz önceki krizlere benzemiyor. Daha yıpratıcı ve derin krizin içerisindeyiz. Saray çevreleri sorunu doğru tanımlamama konusunda ısrarcılar ve bu sorunu Donald Trump’ın attığı iki tweete ve dış güçlere bağlıyorlar. Mevcut yönetim anlayışı, siyasal süreçler, anayasal süreçler

Kuvvetler ayrılığın olmadığı bir ülkede bağımsızlık olmaz, hukukun üstünlüğü olmadığı bir ülkede yatırım yapılamaz”

 

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Erdoğdu;, , “Çözüm, getirmek, istiyoruz”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı