Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 16:34
 
EYT Gebze’de yönetim belirlendi!
EYT’liler il ve ilçelerde mağduriyetlerini giderecek yasanın çıkarılması için mücadelesine devam ediyor. 19 Haziran günü kuruluşunu ilan eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gebze Şubesi’nin Genel Kurulu’nun ardından yeni başkan ve yönetim belirlendi. Gebze EYT Derneğinin yeni başkanı seçilen Nuh Erdoğan, derneğin kuruluşundan bugüne çalışmalarını değerlendirirken, önümüzdeki günlerde atacakları adımları da anlattı.
Gebze Haberi
EYT Gebze’de yönetim belirlendi!

ÜYELERİMİZ SANAYİ İŞÇİLERİ OLUŞTURUYOR

Türkiye’de en büyük sanayiye sahip kentlerden biri Gebze, bu mücadelede normal olarak öne çıkmaktadır diyen Erdoğan, “üye profilimizi ağırlıklı olarak sanayi işçileri oluşturuyor. EYT mücadelesine Gebze’de öncülük eden, ortaya çıkmasını sağlayan ekibe baktığımızda daha öncede birçok emek mücadelesinin içinde yer almış arkadaşlar olduğunu görüyoruz. Kimisi bir grevde bulunmuş, kimisi sendikal mücadele vermiş. İşte bu nedenle Gebze’de hızlıca örgütlenmesinin nedenlerinden biri de mücadele açısından deneyim ve birikim sahibi bir kent olmasından da geçiyor” dedi.

EMEKÇİNİN MÜCADELESİ BİTMEYECEK

Arkadaşlarımız kurulda beni ve arkadaşlarımı yönetime başkanlığa layık gördü, Evrensel Gazetesi huzurunda tüm üyelerime mücadeleyi büyütmek için elimizden geleni yapacağız söz veriyorum” diyen Erdoğan, “Bu yasa çıkana kadar mücadele devam edecek emekçinin mücadelesi bitmeyecek. Ülkemizde emekle ilgili tek haksızlık EYT değil tabi. Bunun yanında diğer mücadele alanlarımızda var. Örneğin 1200 lira emekli maaşı alacağız, aylık bağlanma oranlarının 2008’de çıkan yasayla düşürülmüştü. Bunun içinde mücadele edeceğiz. Maaşlarımızın yaşanabilir ücret seviyesine gelmesi, kıdem tazminatı hakkına sahip çıkılması, staj başlangıcının emekliliğe sayılmayarak staj mağduru arkadaşlar, işçi hakları gibi en geniş emekçi mücadelesi içinde yer alacaktır” dedi.

TEŞVİK EDİCİ OLACAĞIZ

Derneklerinin mücadele perspektifini en geniş açıdan mücadeleci ve aynı zamanda sosyal dernek olarak belirlediklerini ifade eden Erdoğan, “Organ bağışı gibi konularda teşvik edici olacağız, iş arayan arkadaşlarımızla ilgili komisyon kurarak iş bulmalarını kolaylaştıracak adımlar atacağız. Bu tarz çalışmalarımızın yanı sıra her geçen kitleselleşmeyi de önemseyerek adımlar atacağız. 2-Bir yıl içerisinde 1500 üye hedefimiz var. Sadece iki günlük stant ile 200 üye yaptık” dedi. Kadınların EYT mücadelesinde daha çok öne çıkması gerektiğini de belirten Erdoğan, “Kadın kollarımızı hayata geçirmek için çabalıyoruz. Yeni yönetimimizde iki kadın yönetici arkadaşımız bulunmaktadır. Kadınlar için özel planlar yapmalıyız. Kadınların olmadığı bir mücadelenin başarıya ulaşma şansı bulunmuyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EYT, Gebze’de, yönetim, belirlendi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı