Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 16:24
 
Facebook Yasakladı
 
 
 
Ekonomi Haberi


Facebook, aralarında Bitcoin'in de olduğu tüm kripto para reklamlarını yasaklama kararı aldı.

Facebook, aralarında Bitcoin'in de olduğu tüm kripto para reklamlarını yasaklama kararı aldı. Yasak kararı Instagram'ı da kapsayacak. Şirket bu kararla olası dolandırıcılıkları engellemek istiyor.

"ALDATMACALI UYGULAMALARLA BAĞLANTILI"

Facebook'tan yapılan açıklamada, kripto para birimlerinin sıklıkla yanıltıcı veya aldatmacalı uygulamalarla bağlantılı olduğu belirtildi.

Facebook sözcüsü, Business Insider'a yaptığı açıklamada, yeni kuralın yalnızca kripto para birimleri veya şifreleme araçları satmaya çalışan anahtar kelimeleri değil kripto para birimleri ile ilgili tüm reklamları yasakladığını söyledi. Bu nedenle, Bitcoin cüzdanlarına yönelik reklamlarla birlikte örneğin Ethereum madenciliğine yönelik donanımlar gibi reklamlar da yasaklandı.

"REKLAM YAPANLAR KÖTÜ NİYETLİ"

Kararın ardından bir açıklama yapan Facebook yöneticisi Rob Leathern ise "İnsanların, aldatmacadan veya aldatmadan korkmadan Facebook reklamlarıyla yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeye ve bunları öğrenmeye devam etmesini istiyoruz" ifadesini kullandı. Leathern şu anda kripto para reklamı yapan çok sayıda şirketin kötü niyetli olduğuna da dikkat çekti.

BİTCOİN NE KADAR?

Öte yandan Bitcoin fiyatlarındaki düşüş bugün de devam ediyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin'in fiyatı 10 bin doların da altına inerek 9 bin 700 dolara kadar indi. Bitcoin geçtiğimiz ay 20 bin dolar sınırına kadar tırmanmıştı.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Facebook, Yasakladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı