Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 16:19
 
Faik Şahenk’te Atatürk Yaşatılıyor
Darıca Faik Şahenk İlkokulu’nda ‘Anıtkabir Maketi’ yarışması düzenlendi. Düzenlenen yarışmada sonrasında ‘Atatürk’ temalı sergi düzenlendi.
Darıca Haberi
Faik Şahenk’te Atatürk Yaşatılıyor

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan bedenen ayrılışının 80’inci yıldönümü vesilesi ile Darıca Faik Şahenk İlkokulu’nda ‘Anıtkabir Maketi’ yarışması düzenledi. Düzenlenen yarışmaya öğrencilerin büyük bir ilgi gösterdiğini söyleyen Darıca Faik Şahenk İlkokulu Müdürü Mustafa Sağdıç, “Yarışmamıza her öğrencimiz büyük ilgi gösterdi. Yarışma boyunca birbirinden güzel maketler kıyasıya rekabet etti.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Öğrencilerimizin minik yaşta Atatürk’ün büyüklüğünü anlamaları bizleri çok duygulandırdı. Maket yarışmamızın ardından okul koridorumuza yarışmaya giren maketlerden ve Atatürk’ün hayatını anlatan fotoğraflardan oluşan bir sergi açtık. Yediden yetmişe sergiyi gezen katılımcılar, geçmişe yolculuk yaparak duygusal anlar yaşadılar. Sergimiz hafta boyunca açık kalacak. Sergi, öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından büyük ilgi gördü. Emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ederim.” dedi.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Faik, Şahenk’te, Atatürk, Yaşatılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı