İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
3.5 milyon gence iş
3.5 milyon gence iş
Çifte Zam
Çifte Zam
Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 10:39
 
Farabi’den beklenen açıklama geldi!
Darıca Farabi Devlet hastanesinde kardiyoloji bölümü kapandı haberlerine aynı hastaneden açıklama geldi.
Darıca Haberi
Farabi’den beklenen açıklama geldi!

Geçtiğimiz günlerde basında çıkan Darıca Farabi Devlet Hastanesi'nde kardiyoloji bölümünün kapandığı haberleri üzerine hastaneden aydınlatıcı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yaz aylarında yoğunluğu az olan servislerin birleştirilme uygulamasını her hastanenin rutin şekilde yaptığı vurgulanırken bu süre zarfında kardiyoloji servisinin boya badana işlerinin tamamlandığı belirtildi.

HASTANENİN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE

"Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesi ilimizin batısında yer alan, aylık ortalama 1800 yatan hasta, 110.000 civarında muayene sayısı ile bölgedeki 2. Basamak sağlık hizmetlerinin önemli bir kısmını vermektedir. Hastanemizin Kardiyoloji servisinin personel yokluğundan kapanması diye bir olay ise kesinlikle söz konusu değildir.

RUTİN UYGULAMA

Yaz aylarında veya uzun tatil dönemlerinde hastanelerde yatan hasta sayısı azaldığından, hem azami sayıda personeli izne çıkarabilmek hem de bu süre zarfında kışın yoğunluktan fırsat olmayan servislerdeki bakım, onarım ve tadilatları yapılabilmek için bazı servisler birleştirilerek bir arada hizmet verilir. Bu kamu özel neredeyse tüm hastanelerde hizmetin aksamaması için yapılan rutin bir uygulama olup, bir taraftan hizmet devam ederken diğer taraftan bu çalışmaları yapmanın başka bir yolu da yoktur.

TEK SERVİSTE HİZMET VERİLDİ

Hastanemizdeki Kardiyoloji servisi de aynı katta bulunan İç Hastalıkları servisi ile bu yaz dönemine mahsus birleştirilmiştir. Yani iki servisin tüm personeli bir araya toplanarak hem İç Hastalıkları hem Kardiyoloji hastalarına tek serviste hizmet verilmiş, bu süre zarfında da diğer serviste iklimlendirme sistemi, elektrik tesisatı, boya ve diğer bakım onarım çalışmaları tamamlanmıştır. Bakım onarım çalışmaları tamamlandığından Ekim ayı itibarı ile her iki servis eski haliyle hizmet vermeye başlayacaktır.

54 HASTA TEDAVİ EDİLDİ

Kardiyoloji servisinin kapandığı iddia edilen tarihlerde Kardiyoloji uzmanlarımız tarafından 54 hasta yatarak tedavi edilmiştir. Görüldüğü gibi servis kapanması falan söz konusu değildir. Bu bilgiler tamamen yanıltıcıdır. Hizmet aralıksız devam etmiştir. Genç sağlık personelinde atanmaya bağlı yer değişiklikleri fazla olduğundan hastanemizde de zaman zaman personel eksikliği yaşanmakta, ancak bakanlığımız tarafından hızla tamamlanmaktadır.

HALKIMIZ VE PERSONELİMİZİN MORALİNİ BOZUYOR

Hasta memnuniyetinin yüksek olduğu hastanemizde çalışanlarımız tarafından büyük bir özveri ile verilen nitelikli sağlık hizmetlerinin görmezden gelinmesinin halkımızın ve personelimizin moralini bozmanın ötesinde kimseye bir yarar sağlamayacağını düşünüyoruz. Zaman zaman aksaklıklar olabilir ama, tüm personelimizle sağlık hizmetini hep en iyi şekilde sunmanın çabası içinde olduğumuzun bilinmesini isteriz. Halkımızın gönlünü ferah tutmasını, bu tür şayialara itibar etmemesini rica ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Farabi’den, beklenen, açıklama, geldi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı